Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Seminář pro žadatele v rámci česko-rakouského příhraničního regionu

Seminář pro žadatele v rámci česko-rakouského příhraničního regionu
V pátek 16. června se v sídle Kraje Vysočina uskutečnil Seminář pro žadatele v rámci česko-rakouského příhraničního regionu. Zájemcům byl přiblížen Program spolupráce INTERREG V-A Rakousko-Česká republika a také Fond malých projektů v rámci tohoto programu.
 

 
 

Pro účastníky byla připravena prezentace Programu spolupráce INTERREG V-A Rakousko-Česká republika. Zástupce Společného sekretariátu z Brna přiblížil programové cíle, výzvy, představil jednotlivé prioritní osy, upozornil na přínosy a podmínky programu a přiblížil také uznatelné výdaje a důležité termíny. Bližší informace včetně důležitých kontaktů jsou k dispozici na stránkách programu www.at-cz.eu.


Následovala přednáška o Fondu malých projektů (FMP), který je realizován v rámci výše zmíněného programu. Zástupce administrátora FMP pro území Vysočiny – Sdružení obcí Vysočiny se zaměřil na představení tohoto nástroje pro přeshraniční spolupráci obcí, organizací a institucí na lokální úrovni, tedy tzv. people-to-people aktivit. Detailněji se věnoval především odlišnostem a změnám oproti minulému programovacímu období 2007-13. Detailní informace o FMP jsou k dispozici na stránkách administrátora, http://www.obcevysociny.cz/fond-malych-projeku-fmp/.


„Ve středu 14. 6. byla otevřena výzva pro předkládání malých projektů do FMP. Je to výsledek více jak tříletého vyjednávání, které nebylo vždy jednoduché a jsem velice rád, že žadatelé mají nyní k dispozici další nástroj pro realizaci přeshraničních aktivit se svými rakouskými partnery,“ zmínil po semináři Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, územního plánu a stavebního řádu.


Seminář byl organizován v rámci projektu Connecting Regions AT-CZ, registrační číslo ATCZ1, který byl podpořen z Evropského fondu pro regionální rozvoj.


interreg

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Seminář pro žadatele v rámci česko-rakouského příhraničního regionu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2017 / 19.6.2017

Počet návštěv: 1726
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek