Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Seminář na téma Kyberbezpečnost v rámci projektu DigiVill přilákal desítky posluchačů

Ve čtvrtek 20. května 2021 se konal první přeshraniční modul Vzdělávání v oblasti digitální gramotnosti, které probíhá v rámci projektu „Využití digitalizace ve veřejné správě“, zkráceně DigiVill, realizovaného v Programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika. „I když seminář kvůli epidemiologickým opatřením proběhl online, připojilo se téměř 50 zástupců veřejné správy, obcí, neziskových organizací i veřejnosti nejen z Kraje Vysočina, ale i Jihočeského a Jihomoravského kraje a Dolního Rakouska, což je skvělé, protože na seminářích realizovaných v rámci projektu DigiVill je velkou přidanou hodnotou srovnání pohledu účastníků z různých regionů a zejména přeshraniční výměna zkušeností a příkladů dobré praxe,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.
 

 
 

První modul byl zaměřen na téma Kyberbezpečnost. Digitalizace společnosti a technologický pokrok sebou přináší nejen nové výzvy, ale i hrozby (sdílení soukromých a citlivých dat, stres, dezorientace, nesoustředěnost, závislost). Negativní vliv je způsoben špatnými návyky a neznalostí pravidel správného použití technologií. Pravidla nejsou součástí vzdělávacího systému ani rozšířena v obecném povědomí. Bezpečnost v kyberprostoru je proto nutné vnímat nejenom jako ochranu dat před nebezpečím zneužití v internetové síti, ale také jako ochranu člověka před nepříznivými důsledky užívání nových technologií. I pro cílovou skupinu pracovníků veřejné správy je nutné tyto pravidla lépe vysvětlit a v rámci zvyšování jejich kybernetické gramotnosti je seznámit s nebezpečími, která při využívání digitálních technologií hrozí.

 

Vzdělávání a práce s novými technologiemi, včetně ovládání nových aplikací, je určeno pro pracovníky veřejné správy, pro zástupce samospráv, ale také další zájemce z obcí a přispěje k vyšší efektivitě využivání technologií v praxi. Hlavním cílem projektu je pomoci při zlepšování kvality života v krajích na obou stranách česko-rakouské hranice.

Sociální sítě typu Google, Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, apod. mají širokou škálu uživatelů z řad různých cílových a věkových skupin a v dnešní době významným způsobem formují veřejné mínění. V dalších seminářích se účastníci naučí jak je správě využívat, aby se staly efektivními nástroji komunikace s občany, a mohli významně zvýšit podíl participace občanů na fungování a dalším rozvoji obce.

Stejně tak budou pro účastníky vzdělávání představeny nástroje využitelné v oblasti plánování, ale také například krizové komunikace (povodně, black-out, sucho). Další náplní vzdělávání bude představení www aplikací využitelných pro veřejnou správu, a nástrojů týmové spolupráce. „Jsem přesvědčena, že i následující moduly budou pro účastníky zajímavé a stejně přínosné jako další aktivity projektových partnerů, kterými jsou země Dolní Rakousko, Regionální rozvojové agentury jižních Čech a Regionální rozvojová agentura jižní Moravy,“ uvedla Hana Hajnová,.

 

 • Kontaktní osoba projektu DigiVill (ATCZ248): Eva Leligdonová, odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 559, e-mail: leligdonova.e@kr-vysocina.cz.
InterReg

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.5.2021 / 20.5.2021

Počet návštěv: 1146
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies