Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Seminář k zavádění přeshraničních služeb eHealth v České republice

Seminář k zavádění přeshraničních služeb eHealth v České republice
Ve středu 19. června se uskuteční již šestý seminář určený pro odbornou veřejnost, kde bude prezentován aktuální stav projektů, jejichž cílem je zavedení přeshraničních služeb eHealth v České republice. Akci organizuje Kraj Vysočina, který je hlavním koordinátorem projektů NIX.ZD a NIX.ZD II.
 

 
 

Kraj Vysočina byl pověřen Ministerstvem zdravotnictví vybudováním a provozováním informačního systému veřejné správy Národní kontaktní místo pro eHealth (National Contact Point for eHealth – NCP), což je taková národní brána zajišťující přeshraniční přenos zdravotnických dat. Realizace projektů je spolufinancována z fondu CEF TELECOM a určena na vybudování a implementaci tzv. Národního kontaktního místa pro eHealth.


Služby, které budou v rámci těchto projektů realizovány, jsou elektronický pacientský souhrn (Patient Summary) a přeshraniční eRecept (ePrescription/eDispensation).


Na červnovém semináři získáte informace o současném stavu eHDSI (European Digital Service Infrastructure) a o zapojení členských států včetně ČR, či uvidíte praktickou ukázku komunikace a výměny zdravotnických dat s Lucemburskem prostřednictvím Národního kontaktního místa pro eHealth (NCPeH). Zástupci Státního ústavu pro kontrolu léčiv seznámí účastníky s návrhem architektury služby eRecept atd.


Zájemci o účast z řad odborné veřejnosti se mohou přihlásit zde.


propojení

nix

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Seminář k zavádění přeshraničních služeb eHealth v České republice
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.5.2019 / 22.5.2019

Počet návštěv: 1814
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek