Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Seminář k realizaci projektů v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

Ve čtvrtek 10. září se pod záštitou Jany Fialové, radní pro oblast školství, mládeže a sportu, konal v budově Krajského úřadu Kraje Vysočina „Seminář k realizaci projektů v OP VVV“. Přednášejícím byl Ferdinand Hrdlička, koncepční garant pro oblast regionálního školství OP VVV z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, který představil nově vyhlášené výzvy a svou prezentaci zaměřil na Místní akční plány rozvoje vzdělávání, tzv. MAP.
 

 
 

Akční plány rozvoje vzdělávání představují nový nástroj MŠMT, jejichž přínosem by mělo být vytvoření dlouhodobého plánu rozvoje vzdělávací soustavy s ohledem na vzdělávací potřeby každého žáka, vznik partnerství, která napomáhají zkvalitňování vzdělávání v regionech a umožnění MŠMT vyhlašovat výzvy se zaměřením na konkrétní požadavky z regionů.


„Místní akční plány budou sloužit jako významný podklad pro vyhlašování výzev v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, v Integrovaném regionálním operačním programu a zároveň pro Krajský akční plán rozvoje vzdělávání, proto doufám, že v každém z území obcí s rozšířenou působností bude místní akční plán úspěšně zpracován a pomůže rozvoji vzdělávání v Kraji Vysočina,“ uvedla Jana Fialová.


Po prezentaci měli účastníci semináře možnost položit panu Hrdličkovi konkrétní dotazy týkající se jak příprav projektu, tak přímo realizace místních akčních plánů.


Konference byla pořádána v rámci projektu „Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina“ financovaného z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Více informací o projektu naleznete ZDE.


ROP1

 

Seminář k realizaci projektů v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Seminář k realizaci projektů v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2015 / 15.9.2015

Počet návštěv: 2021
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek