Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Semináře, školení


 

Seminář k problematice elektronické bezpečnosti

Seminář elektronické bezpečnosti
Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti pořádala 29. dubna 2013 Odborný seminář k problematice elektronické bezpečnosti. Semináře se zúčastnilo zhruba 40 účastníků. Jednalo se o informatiky z obcí a příspěvkových organizací Kraje Vysočina, zaměstnance školských zařízení, státní správy a o odbornou veřejnost.
 

 
 

Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti pořádala 29. dubna 2013 Odborný seminář k problematice elektronické bezpečnosti. Semináře se zúčastnilo zhruba 40 účastníků. Jednalo se o informatiky z obcí a příspěvkových organizací Kraje Vysočina, zaměstnance školských zařízení, státní správy a o odbornou veřejnost.

Seminář zahájil Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina, který také vystoupil s první prezentací, ve které seznámil účastníky s činností Pracovní skupiny elektronické bezpečnosti, která působí na Krajském úřadě Kraje Vysočina. Informoval mimo jiné o proběhlých soutěžích, Značce Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET, či o chystaném projektu Vysočina bezpečně online. Dále vystoupil Jiří Palyza z Národního centra bezpečnějšího internetu, který účastníky informoval o aktuální situaci v oblasti elektronické bezpečnosti a o aktivitách NCBI. Následující přednášku měl Ivo Kuttelwascher z Vysočina Education, který účastníky Semináře informoval o projektu i-bezpečná škola.

Po krátké přestávce následovala přednáška Mjr. Mgr. Martina Vaněčka, který účastníky seznámil s aktuálními problémy v oblasti informační kriminality v Kraji Vysočina. Dále vystoupila Andrea Kropáčová, zástupce sdružení CESNET a CZ.NIC, která informovala o činnosti národního CSIRTu a o nedávných DDOS útocích. Jako poslední vystoupila na semináři Marie Prausová z Národního bezpečnostního úřadu s informacemi o Návrhu zákona o kybernetické bezpečnosti.

Prezentace jsou ke stažení zde.

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 5.5.2013 / 5.5.2013
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 19850
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek