Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Seminář k problematice dluhového poradenství

Odborný seminář na aktuální téma dluhového poradenství pod záštitou Asociace občanských poraden (AOP), ČSOB a Poštovní spořitelny proběhne 26. listopadu 2009 v sídle kraje Vysočina v Jihlavě.
 

 
 

Cílem akce je seznámit  širší odbornou veřejnost se svými dosavadními zkušenostmi v této problematice, nastínit specifika kraje Vysočina v oblasti finančních nesnází a odhadnout budoucí směřování celého projektu. V 8:30 začne tisková konference, na kterou od 9.30 naváže seminář.

 

„Našim primárním cílem je, aby občané začali o svých penězích přemýšlet a aby se seznámili se všemi možnostmi, jak s nimi hospodařit.  Zapojili jsme se do projektu „Finanční gramotností proti dluhové pasti proto, abychom pomohli lidem, kteří se do finanční tísně už dostali a těm ostatním poradili, jak se problémům ubránit,“ vysvětlil Martin Kovář, ředitel rozvoje péče o klienta a Ombudsman Poštovní spořitelny. Projekt „Finanční gramotností proti dluhové pasti“ je realizován sítí poraden sdružených v AOP od roku 2007 za laskavé podpory ČSOB a Poštovní spořitelny.  Občanské poradny v Jihlavě  a v Třebíči se do celostátního projektu „Finanční gramotností proti dluhové pasti“ zapojily před dvěma lety.  Jeho cílem je rozšířit odbornost dluhových poradců a pomoci předluženým klientům. Na poradny AOP se obrací stále více zadlužených lidí, což dokazují i zkušenosti z jihlavské poradny. Lidé často řeší svoji neschopnost splácet dluhy až v případě soudu či dokonce exekuce. Dramaticky přitom meziročně narostl počet zadlužených lidí.  Zatímco v roce 2008 řešila naše poradna v oblasti dluhů průměrně 21 konzultací měsíčně, v roce 2009 to bylo již  průměrně 49 konzultací.

 

Na tiskové konferenci i semináři vystoupí mimo jiné ředitel AOP Vladimír Bako, předseda legislativního výboru Kraje Vysočina Drahoslav Oulehla, exekutorka Marie Sárová, místopředseda Krajského soudu v Brně Jan Kozák, rozhodce Martin Kulhánek a zástupce ČSOB. Akce proběhne pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka.

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.11.2009 / 23.11.2009

Počet návštěv: 26569
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies