Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Seminář k integraci cizinců v kraji Vysočina

dveře
Na krajském úřadě kraje Vysočina se 24. září konal seminář k integraci cizinců na Vysočině organizovaný ve spolupráci s Inspektorátem cizinecké policie v Jihlavě. Semináře, který byl určen pro obce s rozšířenou působností, finanční úřady, úřady práce, živnostenské úřady, celní úřady a neziskové organizace zabývající se problematikou integrace cizinců v kraji Vysočina, se zúčastnil také ředitel odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra Tomáš Haišman. Cílem semináře bylo informovat instituce, které pracují s cizinci s povoleným dlouhodobým a trvalým pobytem o identifikaci hlavních problémů integrace cizinců v regionu a následně hledat cestu, jak je přirozeně začlenit mezi obyvatele kraje Vysočina.
 

 
 

V současné době je v kraji Vysočina evidováno přes 9 tisíc cizinců s dlouhodobým a trvalým pobytem, nečastěji z Ukrajiny, Vietnamu, Mongolska a Slovenska. Podle slov Tomáše Haišmana se nepředpokládá, že by jejich počet klesal. Naopak, je předpoklad, že po hospodářském oživení bude počet cizinců v České republice a tedy i v kraji Vysočina stoupat. Příslušné instituce, zejména samosprávy, by měly být připraveny účinně postupovat při integraci cizích státních příslušníků a zabránit tak problémům, které se s cizinci vyskytují v některých západoevropských zemích.

 

Jak zaznělo na semináři, hlavním problémem při integraci cizinců do nového prostředí je neznalost českého jazyka, od které se odvíjí další problémy jako je nezaměstnanost, nedodržování zákonů, kriminalita a zejména korupce. Účastníci semináře se shodli na potřebě rychlé a účinné integrace a současně poukázali na to, že významnou překážkou je nedokonalá legislativa. Značné rezervy jsou i v osvětové činnosti zaměřené na obyvatele, hlavně mladé lidi a seniory, kteří nemají dostatek informací o vývojových trendech migrace a základních předpokladech úspěšné integrace cizinců. Účastníci semináře se budou pravidelně setkávat na krajské úrovni a zejména na úrovni okresních měst a budou hledat a navrhovat odpovědným orgánům nejúčinnější opatření vedoucí k začlenění cizinců do většinové společnosti.

 

  • Josef Pokorný, oddělení krizového řízení a bezpečnosti

    Krajský úřad kraje Vysočina

    tel. 564 602 164

    mail: pokorny.josef@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2009 / 24.9.2009

Počet návštěv: 26599
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek