Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Seminář „Data jako základ digitalizace“ na VŠPJ rozvedl téma digitalizace výroby

V září se na Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ) konal seminář Data jako základ digitalizace, který je součástí série seminářů Digitalizace MSP 2021 organizované agenturou CzechInvest a Národním centrem Průmyslu 4.0.
 

 
 

Data jsou v kontextu dnešní doby oprávněně považována za firemní bohatství, protože právě na jejich principu je založena digitalizace výroby. Jak probíhá optimalizace výroby a prediktivní údržba? Proč je nezbytné data sbírat a jak je správně zabezpečit před ztrátou? Odpověď nejen na tyto otázky poskytl seminář „Data jako základ digitalizace“. V rámci přednášek byly představeny možnosti jak s daty naložit a k čemu všemu se dají využít. Seminář byl doplněn také tematickými workshopy, kterými účastníky provedli např. zástupci z firmy B:TECH, jež sídlí v Havlíčkově Brodě v Kraji Vysočina. 

Kromě přednášek a odborných workshopů účastníci mohli využít možnosti konzultace finančních nástrojů na infopointech Agentury pro podnikání a inovace, Technologické agentury ČR nebo CzechInvestu. V neposlední řadě se konaly také komentované prohlídky unikátní výukové továrny pro průmysl 4.0 Cyber Physical Factory.

Konání semináře na půdě Kraje Vysočina podporuje Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina a členka Prezídia Evropského regionu Dunaj-Vltava: „Pro Kraj Vysočina je velkým přínosem hostit špičkové odborníky zabývající Průmyslem 4.0 a digitalizací podniků. Kraj Vysočina realizuje v rámci Fondu malých projektů programu Interreg AT-CZ řadu aktivit, které souvisejí s tématem Průmyslu 4.0 a na které bychom rádi upozornili případné zájemce. Jedná se např. o aktivity pořádané v rámci projektu Přeshraniční přenos znalostí v oblasti Průmysl 4.0, na kterém Kraj Vysočina spolupracuje se Spolkovou zemí Horní Rakousko.“

Semináře se účastnily také zástupkyně Evropského regionu Dunaj-Vltava.


  • Petr Holý, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2021 / 16.9.2021

Počet návštěv: 415
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek