Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Sedmasedmdesátou sezónu Horáckého divadla zahájí Den otevřených dveří

Divadlo
Jediná profesionální scéna v Kraji Vysočina Horácké divadlo Jihlava se připravuje na svou 77. sezónu. Stejně jako další kulturní instituce po celé Vysočině se zapojí do akce Dny evropského kulturního dědictví a své brány všem zájemcům otevře už tuto sobotu 3. září. Tradičně se uskuteční komentované prohlídky, ale do divadla se vrátí i symbolický oheň, který divadelní tým při zakončení minulé sezóny z divadla vyvezl.
 

 
 

„Celé dopoledne budeme návštěvníky vítat v pasáži, kde bude vznikat instalace Meditační místnost s klikou. Každý kdo dorazí, tak může přinést nepotřebnou kliku nebo nějakou v divadle namalovat, aby přispěl ke divadelnímu štěstí v nové sezóně,“ uvedl nový umělecký šéf divadla Pavel Šimák, který připomněl, že nová sezóna se odehraje pod mottem Pohledy odjinud.


Součástí programu Dne otevřených dveří budou až do 13 hodiny drobné herecké férie, bude se hrát, zpívat, recitovat, malovat a rozmlouvat. Otevřená bude divadelní pokladna s nabídkou novinek i divadelní kavárna ve foyer, která se rozšíří i o patro níž do galerie V suterénu.


Horácké divadlo, které je příspěvkovou organizací Kraje Vysočina, přichází v nové sezóně s řadou novinek. „Pro rodiny s dětmi jsme připravili Pohádkové neděle, které se budou odehrávat odpoledne vždy první neděli v měsíci. Začínáme v říjnu naším titulem Kocour v botách,“ uvedl ředitel divadla Ondrej Remiáš.


Další příjemnou změnou je rozšíření divadelních představení o hostující hry, které bude možné zhlédnout v rámci volných předpremiérových pátků. První představení bude Divadla na Zábradlí Velvet Havel v pátek 14. října. "S radostí sleduji, že divadlo se otevírá veřejnosti, stále častěji se s ním můžeme setkat v plenéru a v nové sezóně se zaměřuje na originální přístupy a vyhledávání nových netradičních možností," uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.


Už 24. září se uskuteční tradiční vyhlášení výsledků divácké ankety Horác, tak trochu netradičně. „Poprvé jsme k anketě přizvali i Hereckou asociaci, která udělí ocenění Malá Thálie, a to absolutními vítězi s nejvyšším počtem hlasů z kategorií Herec/Herečka/Mladý talent,“ doplnil Pavel Šimák s tím, že slavnostní večer na Velké scéně Horáckého divadla Jihlava se ponese v duchu Hogo Fogo.


Herecký tým divadla se rozrostl o tři nové herce. Divadelní příznivci se můžou těšit na Šárku Býčkovou, Terezu Slámovou a Jána Burdu. První premiéru 77. sezóny divadlo uvede v sobotu 10. září a bude jí laskavá komedie jedné letní noci od Woody Alena Sex noci svatojánské v režii Martina Tichého.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 31.8.2016 / 31.8.2016

Počet návštěv: 6463
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies