Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Sanace svahu u Dlouhé Vsi začne nejpozději v květnu

Nutné sanace se v průběhu letošního roku dočká svah na krajské silnici III/03815 u Dlouhé Vsi na Havlíčkobrodsku. Rada Kraje Vysočina dnes schválila nejnižší cenovou nabídku stavební firmy Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, která práce za bezmála 5,8 milionu korun bez daně provede. „Zhruba 70 metrů dlouhý úsek silnice s několika na sebe navazujícími zatáčkami je ve velmi špatném stavu. Je nutná rekonstrukce dvou silničních propustků, tak aby se stabilizoval vysoký násyp, svah neujížděl a i nadále byla vozovka funkční a bezpečná,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Aktuálně jsou na dotčeném místě provizorně položené silniční panely a vnitřní oblouk části komunikace je osazený betonovými svodidly, která vozovku zužují. „V kritickém úseku je silnice posazena na vysokém náspu, který v nejvyšším místě dosahuje zhruba 5,6 metrů. Z tohoto důvodu je vozovka nestabilní a dochází k narušení násypového tělesa erozí. Na vnitřní straně oblouku už došlo k sesuvu,“ vysvětluje náměstek Libor Joukl.

Sanaci svahu zajistí stavbaři trvalou betonovou zdí v kombinaci s vyztuženou opěrnou zdí z betonových tvarovek. Vybraná stavební firma má s pracemi na zpevnění strmého násypu začít nejpozději v květnu letošního roku. Podstatnou část sanace má stihnout během následujících tří měsíců, kdy bude silnice úplně uzavřená. Řidiči budou muset využívat stanovenou objízdnou trasu. Další dva měsíce budou mít stavební dělníci na dokončovací práce, které už budou realizovat za provozu.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Sanace svahu u Dlouhé Vsi začne nejpozději v květnu
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 16.2.2016 / 16.2.2016

Počet návštěv: 1641
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek