Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

S Vysočinou do Evropy: Za dvacet správných odpovědí čtyři letenky do Velké Británie

S Vysočinou do Evropy: Za dvacet správných odpovědí čtyři letenky do Velké Británie
Tři stovky soutěžících se letos zapojily do čtvrtého kola soutěže pro studenty středních škol S Vysočinou do Evropy. Finálovým kolem, které se dnes konalo v Jihlavě, prošli nejlépe studenti krajských gymnázií Veronika Puchnerová, Petr Lukeš, Jakub Liška a Adéla Julišová. „Tradiční odměnou pro čtyři nejlepší je prázdninový jazykový kurz ve Velké Británii, který věnovali do soutěže generální sponzoři. Letos jsme udělali výjimku v počtu letenek, protože na druhém místě skončila se stejným počtem bodů hned trojice soutěžících, “ uvedl za pořadatele soutěže Kamil Ubr z krajského odboru školství, mládeže a sportu. Soutěž má u středoškoláků prověřit znalosti anglického jazyka, regionálních reálií a jejich komunikační zdatnost. Finále se účastnila třicítka nejúspěšnějších řešitelů z průběžných kol.
 

 
 

Pravidla soutěže S Vysočinou do Evropy, kterou Kraj Vysočina pořádá společně se společností Kooperativa pojišťovna, a.s., Sberbank a Aon Central and Eastern Europe a.s. definují hned pět postupových částí soutěže, v rámci nichž musí registrovaní soutěžící na internetu zodpovědět celkem 35 dotazů. Ty jsou „dávkovány“ postupně už od začátku školního roku. „Oblíbenost soutěže rok od roku roste. První ročník absolvovalo zhruba 250 soutěžících. Letos prošlo internetovými koly 375 studentů,“ informovala Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství s tím, že z výsledků je zřejmé, že soutěžící jsou rok od roku zdatnější ve vyhledávání informací, zkušenější při práci s internetem a také originální při přípravě prezentací. Právě příprava a přednesení vlastní prezentace před porotou na téma „Na co jsem na Vysočině hrdý“ bylo rozhodujícím hodnoceným kritériem, které rozhodlo o pořadí v první desítce.

 

Absolutními vítězi ročníku 2013 soutěže  S Vysočinou do Evropy jsou:

1.       Veronika Puchnerová, Gymnázium a Střední odborná škola Moravské Budějovice

2.       Petr Lukeš, Gymnázium Žďár nad Sázavou

3.       Jakub Liška, Gymnázium Vincence Makovského Nové Město na Moravě

4.       Adéla Julišová, Gymnázium Chotěboř

(soutěžící na 2. – 4. místě skončili se stejným počtem bodů, o jejich pořadí rozhodl podle pravidel los)

 

Letošní vítězka Veronika Puchnerová studuje posledním rokem Gymnázium a Střední odbornou školu v Moravských Budějovicích, po maturitě by se ráda věnovala medicíně.  Anglicky se učí už 11 let a výhra pro ni představuje obrovskou příležitost vyjet za výukou jazyka do zahraničí. „Zatím jsem neměla možnost studovat jazyk mimo Českou republiku, už se těším až sbalím kufry a popovídám si s rodilými Angličany, hodně lákavá je i příležitost návštěvy centrály společnosti Aon v Londýně,“ prozradila Veronika Puchnerová.

 

Na základě rozhodnutí pořadatelů  čtyři výherci absolvují o prázdninách dvoutýdenní kurz anglického jazyka ve Velké Británii. Další úspěšní řešitelé si odnášejí laptopy, přehrávače MP3, slovníky pro studenty angličtiny, knižní publikace a flash disky.

 

Sponzory soutěže S Vysočinou do Evropy jsou společnosti Aon Central and Eastern Europe a. s., Sberbank a Kooperativa pojišťovna, a. s.

 

Ukázka finálových otázek:

The oldest reservoir in the Vysočina Region is:

a) Sedlice, b) Trnávka, c) Želivka – Švihov

 

Who was Josef Věromír Pleva?

a) A veterinarian, b) a writer, c) an inventor

 

 

  • Eva Ampapová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.3.2013 / 13.3.2013

Počet návštěv: 12566
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies