Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

S Vysočinou do Evropy pojede dámská sestava

Ohlédnutí za 2. ročníkem soutěže S Vysočinou do Evropy
Vítězkami letošního třetího ročníku krajské soutěže S Vysočinou do Evropy jsou studentky krajských gymnázií Hana Pařízková, Pham Vu Viet Trinh a Alžběta Vítková. Pro trojici nejúspěšnějších účastníků jsou připraveny letenky směr Velká Británie, kde v létě absolvují dvoutýdenní intenzivní jazykový kurz anglického jazyka. Do finálového kola soutěže, která má prověřit znalosti regionu a anglického jazyka u středoškoláků, se přes pět postupových kol nominovala pouhá třicítka nejlepších řešitelů. „Těší nás zájem škol i studentů o soutěž samotnou, roste počet přihlášených a soutěžících studentů, ale vyšší je i úroveň znalosti reálií Kraje Vysočina a dokonalejší je také anglická konverzace,“ pochválila účastníky soutěže Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. Soutěž se v letošním roce Kraji Vysočina podařilo vyhlásit a realizovat za podpory společností Kooperativa pojišťovna, a.s., Aon Central and Eastern Europe a.s. a Volksbank CZ, a.s.
 

 
 

Od účasti v březnovém finále dělilo studenty středních škol pouze 35 anglických otázek rozdělených do pěti postupových kol, která kraj zveřejňoval na speciálních www stránkách už od podzimu loňského roku. „Ze tří stovek přihlášených se desetina nejúspěšnějších dostala až do krajského finále. Stejně jako v minulosti je čekalo dvacet anglicky formulovaných dotazů zaměřených na krajskou historii, literaturu, zeměpis a společenské vědy,“ upřesnil Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina. Samotné finále bylo především v režii dívčího zastoupení. Originální anglicky přednesené prezentace na téma Kraj Vysočina doprovázela mírná nervozita ze strany devíti studentek a jednoho studenta. „ Kromě tradičního pohledu na region došlo i na sdílení rodinných pojítek s krajem, ódu na krajovou specialitu nebo na připomenutí řady filmových snímků natáčených na Vysočině.

 

Výsledky 3. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy

1.    místo: Hana Pařízková, Gymnázium Velké Meziříčí

2.    místo: Pham (Andrea) Vu Viet Trinh, Gymnázium Chotěboř

3.    místo: Alžběta Vítková, Gymnázium Třebíč

„Své znalosti angličtiny bych dál ráda rozšířila a zúročila při svém dalším studiu. Láká mě medicína,“ uvedla Hana pařízková, která je současně jednou z nejmladších držitelek nejvyššího ocenění Kraje Vysočina, a to za mimořádné studijní výsledky. Převzala jej loni z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka.

 

Výsledky doprovodné soutěže Hlasování o nejzdařilejší prezentaci. O kvalitě připravených prezentací všech finalistů rozhodovala na www také veřejnost na stránkách http://www.ouregion.cz/

1.    místo: Kateřina Melounová, SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod

2.    místo: Aneta Roušová, Gymnázium Žďár nad Sázavou

3.    místo: Ivica Toufarová, Hotelová škola Třebíč

 

Další v pořadí už 4. ročník soutěže pořadatelé vyhlásí opět letos na podzim. Pozvání k účasti bude tradičně adresováno všem studentům středních škol v Kraji Vysočina.

Prezentace první desítky nejlepších letošního ročníku budou k dispozici na videoportále Kraje Vysočina.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.3.2012 / 7.3.2012

Počet návštěv: 23733
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek