Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

S Vysočinou do Evropy: Nejúspěšnějšími řešiteli letošního krajského klání jsou Michal z Nového Města na Moravě a Anna a Lucie ze Žďáru nad Sázavou

S Vysočinou do Evropy 2018
Letošní ročník krajské soutěže S Vysočinou do Evropy ovládli žáci žďárského a novoměstského gymnázia. Absolutně nejlepší výsledky v soutěži vynesly první místo sympatickému a tvůrčímu studentovi novoměstského gymnázia Michalovi Starému, druhé místo patří Anně Švaňhalové a třetí Lucii Voráčkové, obě studují na Gymnáziu ve Žďáře nad Sázavou. „Pro trojici vítězů jsou i letos připraveny letenky směr Velká Británie, kde v létě absolvují dvoutýdenní intenzivní jazykový kurz anglického jazyka v lokalitě Eastbourne,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Do finálového kola soutěže, která má prověřit znalosti regionu a anglického jazyka u středoškoláků, se přes pět postupových kol nominovalo pouze 31 nejlepších řešitelů z gymnázií i odborných škol. „V letošním roce se do postupových kol zaregistrovalo 272 soutěžících z 21 středních škol našeho kraje. Do finále se dostali pouze ti, které dosáhli minimálně 74 bodů. Mezi finalisty byli dokonce žáci, které dosáhli maxima 105 bodů. Každoročně zaznamenáváme vyšší a vyšší úroveň znalostí reálií Kraje Vysočina a soutěžící nás ohromují dokonalou anglickou konverzací,“ hodnotila připravenost účastníků soutěže Jana Fialová.

 

Výsledky 9. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy

1. Michal Starý, Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

2. Anna Švaňhalová, Gymnázium Žďár nad Sázavou

3. Lucie Voráčková, Gymnázium Žďár nad Sázavou

4. Marek Kostka, Gymnázium Třebíč

5. David Vtípil, Gymnázium Žďár nad Sázavou

Za první tři místa patří řešitelům pozvání na dvoutýdenní jazykový kurz do Anglie, 4. – 5. místo ocenila porota moderní výpočetní technikou – notebooky. Všech 31 účastníků finále odešlo s hodnotnými cenami.

 

Hlasování na internetu o nejlepší zaslanou prezentaci vyhrál Vladimír Kačírek z HŠ a OA Třebíč, před Alicí Janáčkovou z Gymnázia Chotěboř a Adamem Dolejšem z Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov.


„Přemýšlím, čím jsem porotu tak oslovil. Deset let jsem aktivně lyžoval, tak mi přišlo fajn představit tradiční výrobu Vysočiny očima lyžaře a mít k tomu stylové doplňky prostě patří. Letos maturuji, rád bych pokračoval v Brně a věnoval se umělé inteligenci, protože matematika, fyzika i informatika patří mezi mé oblíbené předměty,“ říká Michal Starý.

 

Kromě dvacítky finálových otázek položených formou anglického testu musela desítka nejúspěšnějších řešitelů ohromit porotu svou prezentací na téma Tradiční výrobky z Vysočiny. Originalitě se meze nekladly, i přesto je zřejmé, že pokud se řekne Vysočina, vždy boduje především pivo různých tradičních výrobců, lyže z novoměstska, uzeniny tradičních názvů a receptur, ale i kvalitní havlíčkobrodské prádlo.

Další v pořadí už 10. ročník soutěže pořadatelé vyhlásí opět na podzim. Pozvání k účasti bude tradičně adresováno všem studentům středních škol v Kraji Vysočina. Více informací o soutěži je k dispozici na www.ourregion.cz.

 

Soutěž mohla být vyhlášena díky podpoře sponzorů: Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group a NET4GAS.

 

Foto: Kraj Vysočina (na 2. fotce zleva: Anna Švaňhalová, Michal Starý a Lucie Voráčková)


S Vysočinou do Evropy 2018

lyžeS Vysočinou do Evropy 2018

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.3.2018 / 19.3.2018

Počet návštěv: 7139
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek