Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

S Vysočinou bezpečně na internetu

S Vysočinou bezpečně na internetu
V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě se dnes uskutečnilo finále soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu, která má za cíl upozornit na hrozby internetu a na problematiku elektronické bezpečnosti obecně. Soutěž je určena pro žáky regionálních základních a středních škol a registrovalo se do ní přibližně 750 dětí, do všech třech online kol se pak zapojilo 350 žáků. Ve finále se nakonec utkali čtyři středoškoláci a sedm žáků v mladší kategorii.
 

 
 

V předchozích dvou ročnících měli soutěžící za úkol pomocí videa, plakátu či powerpointové prezentace zpracovat problematiku el. bezpečnosti.  „V letošním roce jsme zvolili nový volnější formát soutěže,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky a také vedoucí pracovní skupiny k problematice elektronické bezpečnosti a dodal: „Soutěž se skládala ze dvou částí. V první školní části odpovídali studenti v rámci třech soutěžních kol online na otázky týkající se elektronické bezpečnosti a ICT obecně. V rámci druhé části, do které postoupilo 13 nejlepších studentů, měli soutěžící za úkol představit před porotou projekt na téma elektronická bezpečnost. Někteří si vybrali film, jiní zvolili powerpointovou prezentaci nebo komiks.“

 

V kategorii základních škol byla v první části nejúspěšnější Základní škola Nové Město na Moravě, Vratislavovo náměstí. Do finálové části soutěže postoupilo z této školy pět studentů. Nejúspěšnější v kategorii základních škol byla nakonec Iva Švecová z Gymnázia Jihlava. V kategorii středních škol byla v online kolech nejúspěšnější školou Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou. Tato škola měla ve finále hned tři zástupce. Na prvním místě v kategorii středních škol se umístila Marta Lhoťanová, která studuje právě ledečskou školu.

 

Nejúspěšnější soutěžící získali xbox kinect, tablet, mobilní telefony, společenské hry, trika, flashky, apod. Soutěž podpořila společnost AutoCont CZ, a.s.

 

Výsledky:

kategorie ZŠ

1. Iva Švecová - Gymnázium Jihlava

2. Radim Zítka - ZŠ Nové Město na Moravě, Vratislavovo nám.

3. Anna Obrová - ZŠ Nové Město na Moravě, Vratislavovo nám.

4. Ondřej Ševčík - ZŠ Nové Město na Moravě, Vratislavovo nám.

5. Marie Novotná - ZŠ Nové Město na Moravě, Vratislavovo nám.

6. Jakub Šíma - ZŠ Žďár nad Sázavou, Komenského

7. Jitka Trávníčková - ZŠ Nové Město na Moravě, Vratislavovo nám.

 

kategorie SŠ

1. Marta Lhoťanová - Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou

2. Pavel Kohoutek - Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou

3. Petr Kolář - Gymnázium Pacov

4. Karolína Juráčková - Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou

 

Vyhlášení soutěže proběhlo při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu, který připadá právě na 11. února. Cílem tohoto dne je podnítit bezpečnější a zodpovědnější užívání online i mobilních technologií především začínajícími a mladými uživateli. V rámci propagační kampaně proběhne celosvětově mnoho akcí, které poukáží na škodlivý obsah a projevy chování ve světě online a potřebu tvorby a rozšiřování nabídky webového obsahu pro nejmladší uživatele a mobilních technologií. Více informací o dni bezpečnějšího internetu naleznete na www.saferinternetday.cz.

 

Více informací o aktivitách pracovní skupiny naleznete na www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • S Vysočinou bezpečně na internetu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.2.2014 / 11.2.2014

Počet návštěv: 4818
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek