Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

S výběrem studijního oboru může pomoci přehlídka středních škol

Přehlídka SŠ
Na 62 škol nejen z Kraje Vysočina, ale také z Pardubického, Královehradeckého i Středočeského kraje se prezentovalo na Přehlídce středních škol v kulturním domě v Havlíčkově Brodě. Zástupy žáků devátých tříd i s pedagogy, ale také budoucí středoškoláci se svými rodiči vyhledávali první informace, které jim mohou pomoci v důležitém rozhodování.
 

 
 

„Přehlídku je možné využít pro prvotní orientaci v nabízených oborech a k získání základních informací. Je dobré si promluvit se zástupci jednotlivých středních škol a zjistit náplň studia a například i podmínky přijímacího řízení,“ vysvětlila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která brodskou přehlídku navštívila.


Letošní rok je Rokem řemesel a Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje technické, řemeslné, ale také gastroobory. „Nejen v Havlíčkově Bodě, ale v následujících dnech také v Pelhřimově, Žďáře nad Sázavou a v Jihlavě se na přehlídkách prezentují také krajské střední školy s cílem zaujmout budoucí studenty a vysvětlit jim, že šikovní řemeslníci se často uživí lépe než nešikovní manažeři,“ doplnila radní Jana Fialová.


Příští týden v úterý 8. listopadu se přehlídka uskuteční v Kulturním domě Máj v Pelhřimově, ve čtvrtek 10. Listopadu v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou a v pátek 11. listopadu v DKO v Jihlavě. 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.11.2016 / 2.11.2016

Počet návštěv: 1865
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek