Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

S výběrem budoucí střední školy pomůže průvodce (AUDIO)

Publikace přehled SŠ
Všech 37 středních škol zřizovaných Krajem Vysočina představuje oborovou nabídku v nové katalogové publikaci. Ta je vydávána respektive aktualizována každoročně a má pomoci žákům především 8. a 9. ročníků základních škol s výběrem ideálního oboru.
 

 
 

Na třiceti stranách publikace, která je k dispozici fyzicky na pravidelných přehlídkách středních škol u stánku Kraje Vysočina a dále také v elektronické podobě na stránkách www.kr-vysocina.cz, je oborová nabídka středních škol Kraje Vysočina rozdělena přehledně podle okresů a také podle charakteru výuky. Díky přenesení informací o školách do mapy regionu je vizuálně zřejmé, kde se vybraná škola nachází a zda v její blízkosti nejsou instituce nabízející podobný nebo jiný vyžádaný obor. „Budoucí středoškoláci a jejich rodiče v publikaci najdou podrobné informace k přijímacímu řízení, přehled důležitých termínů, základní podmínky krajského stipendijního programu a také zajímavosti o projektech, které školy pro své studenty v mimoškolních i povinných aktivitách připravují,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.


V elektronické podobě je publikace dostupná všem, kteří se chystají učinit významný krok - vybrat vhodný obor vzdělání, na adrese: http://www.kr-vysocina.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.aspx?id_org=450008&id_dokumenty=4076829&p2=-1.


Ve školním roce 2016/2017 si bude v Kraji Vysočina vybírat střední školu více než 4 000 žáků. V současné době na středních školách studuje přes 20 000 žáků, obory poskytující střední vzdělání s výučním listem (obory skupiny H a E) navštěvuje přibližně 4 700 žáků, střední vzdělávání s maturitní zkouškou (obory K, M, L) pak navštěvuje více než 11 000 žáků.

 

Publikace

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 11.11.2016 / 11.11.2016

Počet návštěv: 3222
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek