Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

S jarem začínají opravy krajských silnic a mostů

Kraj chystá do půl roku opravy mostů i průtahů obcemi
Kraj Vysočina připravuje v letošním roce řadu nutných rekonstrukcí a stavebních úprav na krajských silnicích II. a III. tříd. Svůj stav letos změní ulice Na Valech ve Velké Bíteši, kde vznikne nová okružní křižovatka. Zakázku za téměř 23,1 milionu korun bez daně provede společnost z regionu - Outulný VHS spol. s.r.o., která sídlí v Náměšti nad Oslavou. „Důvod úprav je jednoduchý. Stávající průsečná křižovatka nevyhovuje aktuálnímu provozu hlavně z hlediska rozhledových poměrů a my tady chceme zvýšit bezpečnost a plynulost silniční dopravy. Městu se podařilo vykoupit dva domy, které se zbourají a vyřeší se tak prostorová tíseň,“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl. Stavbaři se zaměří i na úsek Bobrová – Zvole a rekonstrukce se dočkají i mosty u Macourova na Havlíčkobrodsku a Věstína na Žďársku.
 

 
 

Práce v ulici Na Valech ve Velké Bíteši odstartují v dubnu a zprovoznění úseku je naplánované na začátek září s tím, že finální dokončení stavby připadá na začátek prosince 2016.

Auta vystřídají stavbaři na zhruba 3,6 kilometrovém úseku Bobrová – Zvole na silnici II/388, který zmodernizuje sdružení dodavatelů pod názvem Společnost Bobrová – Zvole (společnosti Porr a ALPINE BAU CZ). Společnost podala nejnižší cenovou nabídku s částkou 71,7 milionu korun, kterou Rada Kraje Vysočina schválila. Na místě v době od dubna do konce října dělníci upraví směrové a výškové oblouky, postaví nový most a opěrné zdi. Práce navazují na druhý úsek, v rámci kterého se v loňském roce dočkal modernizace průtah v obci Zvole.


Vybraná stavební firma letos opraví i most na komunikaci II/351 u Macourova na Havlíčkobrodsku. Důvodem rekonstrukce přemostění v délce zhruba čtyř metrů je špatný stavební stav mostu. S nejnižší cenovou nabídkou vyhrála zjednodušené podlimitní řízení společnost STAVBY a STATIKA spol. s.r.o. S pracemi za dva miliony korun bez daně začnou její stavbaři v květnu. Mostní konstrukci úplně odstraní a nahradí ji novým mostem. Úsek proto bude úplně uzavřený až do konce srpna. O dva měsíce později na začátku července se s rekonstrukcí mostu začne také na komunikaci III/38816 v části obce Věstín, kde protéká Rovecký potok. Potřebné stavební práce provede společnost SPH stavby s.r.o. z Bystřice nad Pernštejnem, která vykalkulovala nejnižší cenu - necelých 1,8 milionu korun bez daně. Zprovoznění plánuje do konce října a finální úpravy do závěru listopadu letošního roku.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • S jarem začínají opravy krajských silnic a mostů
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 9.3.2016 / 9.3.2016

Počet návštěv: 2056
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek