Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

S nastupujícím jarním počasím přichází i Čistá Vysočina

S nastupujícím jarním počasím přichází i Čistá Vysočina
13. ročník tradiční akce Čistá Vysočina se rychle blíží a letos se do úklidu Vysočiny zapojí rekordní počet účastníků. Máme velkou radost, že se akce poprvé v její historii zúčastní více než 25.000 dobrovolníků, kteří společně vyrazí podél státních, krajských i místních komunikací, do okolí škol a školek, parků nebo na naučné stezky. Koncem března budou balíčky s pytli a vestami pro sbírající rozvezeny do kontaktních míst – jednotlivých pověřených obcí, aby to účastníci měli s vyzvednutím co nejjednodušší.
 

 
 

„Nejpočetnější skupinou jsou obce, města a městyse, kterých se letos zapojí 201. Silnou skupinou jsou také různé druhy spolků, jako jsou sdružení dobrovolných hasičů, myslivecká sdružení, kluby českých turistů, sportovní kluby, sousedské a okrašlovací spolky a další, kterých se letos přihlásilo 177, nebo všechny druhy škol a školských zařízení v počtu 180. Pro děti z mateřských, základních i středních škol se jedná o určitou formu osvěty spojenou s pobytem na čerstvém vzduchu. Nejvíce se zapojují malotřídky, které tak u dětí budují vztah k místu, ze kterého pochází,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj. Do velkého jarního úklidu Vysočiny se pravidelně zapojují také členové Rady Kraje Vysočina, kteří si pro letošní rok vybrali úsek mezi Jihlavou a Rantířovem a do terénu vyrazí 12. dubna. Kraj Vysočina poskytuje pytle na odpadky a reflexní vesty, svoz a likvidaci odpadků ze silnic I., II, a III. třídy zajistí zdarma Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.


Akce se koná každoročně u příležitosti Dne Země, který připadá na 22. duben a přispívá ke zlepšení stavu životního prostředí v našem kraji. Odpadků je stále méně. „Snažíme se přírodu, ale i sebe kultivovat a postupně vytváříme z Vysočiny lepší místo pro život. Všem účastníkům děkujeme za jejich zájem a angažovanost a přejme si společně pěkné jarní počasí při sběru, který začne 11. dubna a potrvá dva týdny do 24. dubna,“ doplnila Hana Hajnová.


Čistá Vysočina je realizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21. Koordinaci zajišťuje odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina.  Více informací o akci naleznete na webových stránkách www.kr-vysocina.cz/cistavysocina.  • Oldřich Sklenář, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.3.2022 / 18.3.2022

Počet návštěv: 798
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies