Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Rozhodni se sám – poslední prázdninový pátek ve znamení her a zábavy

V pátek 28. srpna se mohou děti, ale i rodiče pobavit na žďárském náměstí. Pracovníci Spektra – centra primární prevence a drogových služeb pro ně připravili bohatý program. Chtějí tak zpříjemnit konec prázdnin dětem, s nimiž se znovu ve škole potkají při některém z programů primární prevence rizikového chování.
 

 
 

Pro děti bude k dispozici E.ON Energy Truck, kde se zábavnou formou dozví, jak vzniká elektřina a jak jí šetřit. Budou se moci potrápit na umělé lezecké stěně, mohou  se zúčastnit soutěží o třídění odpadů, vyřádit v kreativní dílně či se blíže seznámit s některými házenkářskými dovednostmi. Rodiče si mezitím mohou nechat změřit tlak nebo cholesterol nebo se něco dozvědět o programech primární prevence, s nimiž se jejich děti setkávají ve škole.

 

„Rozhodni se sám je druhý ročník prezentační akce naší činnosti,“ říká koordinátorka primární prevence Spektra Petra Nováčková. „Vedle zábavy se snažíme rodičům i dětem ukázat, co to primární prevence je a proč je důležitá. Učitelé i rodiče zaznamenávají ve třídních kolektivech zvýšený výskyt projevů rizikového chování. Tento pojem zahrnuje širokou škálu ohrožujících aktivit od špatných vztahů mezi žáky přes sebepoškozování, anorexii a extremismu až po užívání alkoholu, tabáku a dalších drog.“

 

Programy reagující na tyto jevy jsou složeny z řady aktivit a her, které dětem zážitkovou  formou umožňují se v dané oblasti zorientovat a rizikovým jevům předcházet.

 

Více naleznete na http://www.kolping.cz.

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.8.2009 / 27.8.2009

Počet návštěv: 23576
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek