Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje


 

ROP Jihovýchod: Druhá fáze modernizace Nemocnice Pelhřimov dokončena

ROP Jihovýchod
Začátkem května 2010 převzal kraj Vysočina dokončenou druhou etapu modernizace Nemocnice Pelhřimov. Do nového východního křídla se vrací blok interních ambulancí, začínají fungovat lůžkové jednotky se sedmi pokoji po třech lůžkách na každém podlaží. Modernizace krajské Nemocnice Pelhřimov stála kraj Vysočina jako investora zatím více než 329 mil. Kč. Zhruba třetinu nákladů pomohou zafinancovat evropské fondy.
 

 
 

Ukončení druhé etapy představuje posun ve stavebních pracích a start třetí (závěrečné) etapy modernizace krajského zdravotnického zařízení. Centrální část hlavní lůžkové budovy čekají nyní zásadní stavební úpravy, které budou dokončeny na podzim letošního roku. „Lůžková oddělení a ambulantní pracoviště jsme proto přemístili do nově zrekonstruovaných bloků nemocnice,“ uvedl ředitel Nemocnice Pelhřimov Pavel Hrala.

 

Východní křídlo hlavní lůžkové budovy (část směrem do areálu), dokončená druhá etapa:

v  1. NP  je umístěn blok interních ambulancí,

ve 2. NP je umístěna chirurgická příjmová ambulance, ultrazvuk, provozní zázemí,

ve 3. NP je umístěna lůžková doléčovací a rehabilitační jednotka II s počtem lůžek 21,

ve 4. NP je umístěno lůžkové ortopedické oddělení s počtem lůžek 20,

v 5  NP jsou umístěny centrální šatny a provozní zázemí.

 

Pokoje východního křídla (dokončené 2. etapy) mají hygienické buňky s WC a sprchou, včetně zázemí pro imobilní pacienty. Jsou vybaveny novými postelemi a nočními stolky. Každý pacient má na pokoji k dispozici vlastní uzamykatelnou skříňku na osobní věci, na každém pokoji se počítá s ledničkou a televizorem. Vedoucí provozně technického odboru Nemocnice Pelhřimov Tomáš Koubek uvádí, že samozřejmostí je možnost připojení telefonní linky, případně internetu.

 

Nejvyšší patro centrální části lůžkové budovy je určeno personálu nemocnice. „Součástí převzaté etapy je i zázemí pro řídící složky jednotlivých zdravotnických pracovišť, tj. pracovny primářů, vrchních sester a jednací místnosti. Přínosem pro pacienty je i hala pro dopravu, která umožní transport pacientů do objektu bez ohledu na klimatické vlivy,“ konstatoval náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl, kterého doplnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek: “V návaznosti na umístění ortopedického a chirurgického oddělení bude vybudováno ve 4.NP detašované pracoviště rehabilitačního oddělení.“

 

Zajájená třetí etapa (střední část objektu v současné době v rekonstrukci):

v 1. NP bude umístěno radiodiagnostické oddělení, blok příjmu pacientů a pokladna, infocentrum,

ve 2. NP bude umístěno lůžkové urologické oddělení,

ve 3. NP bude umístěno lůžkové interní oddělení,

ve 4. NP bude umístěno lůžkové chirurgické oddělení a část lůžkového ortopedického oddělení,

v 5 .NP budou umístěny centrální šatny, pracovny lékařů, velká zasedací místnost, provozní zázemí.

 

Shrnutí:

V průběhu prvních dvou etap bylo vybudováno celkem 48 třílůžkových pokojů, včetně kompletního provozního zázemí, 11 pracoven pro řídící pracovníky jednotlivých oddělení a 12 pracoven lékařů a lékařek, 8 pracovišť interních ambulancí, první část radiodiagnostického oddělení, pracoviště rehabilitace, 7 centrálních šaten pro 217 zaměstnanců, 2 strojovny vzduchotechniky a další technické zázemí budovy, hala pro dopravu, skladovací prostory. V souhrnu za první dvě etapy bylo proinvestováno ve stavební části objektu cca 243 mil. Kč, za zdravotnickou technologii cca 86 mil. Kč, tj. celkově částka cca 329 mil. Kč.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • ROP Jihovýchod: Druhá fáze modernizace Nemocnice Pelhřimov dokončena
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.5.2010 / 3.5.2010

Počet návštěv: 8228
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek