Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Rodinné pasy s novým rekordem

Rodinné pasy s novým rekordem
Uplynulý víkend Westernové městečko Šiklův mlýn prožilo dosud největší setkání „Rodinné pasy na Divokém západě“. Byl to krásný a slunečný den, plný zábavy a soutěží. Těžko popsat v několika řádcích vše, co zde proběhlo. Pozorně čtěte, ať víte co se dělo a čeho se může zúčastnit i Vy v roce 2011 a prožít tak v pořadí již 5. ročník této skvělé akce. Máte se na co těšit.
 

 
 

Setkání „Rodinné pasy na Divokém západě“ se konalo letos již po čtvrté. Protože v minulém roce neměli organizátoři štěstí na počasí, doufali, že slibovaná předpověď vyjde a sluníčko bude hřát. A stalo se, v sobotu 21. srpna byl krásný letní den. Přijet mohl každý, jak registrovaná rodina nebo i ta, která ještě slevovou kartu nevlastní – registrace na místě je vždy pro „nováčky“ připravena.

Největší akce Rodinných pasů proběhla pod záštitou představitelů kraje Vysočina. Nemohl proto chybět její hejtman, Jiří Běhounek, a patron projektu, radní Petr Krčál. Akci podpořili i další radní a vedoucí kraje Vysočina. A nejen oni. Zastoupeny byly i další lokality, kde projekt funguje. Za Jihomoravský kraj byl přítomen člen Rady JMK, Jiří Altman a patronka projektu, Marie Cacková. Svoji podporu přijel vyjádřit i Václav Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

Již před samotným začátkem setkání se velmi rychle plnilo parkoviště a směrem k Rodeo aréně se doslova valily zástupy. Rodiče s dětmi se nemohli dočkat, takže i před oficiálním začátkem v deset hodin se už soutěžilo. Neutuchající zájem provázel jak všechny soutěže, tak i vystoupení. Těch byla celá řada, počínaje od akční podívané kaskadérů, westernového divadla až po přehlídky oblíbených zvířátek.

 

Prvním velkým vystoupením s velkým V byl recitál Jaroslava Uhlíře. Celým areálem Westernového městečka se nesly tóny z takových nezapomenutelných pohádek jako „Princové jsou na draka“, Tři veteráni“, „Ať žijí duchové“ nebo z jedinečného filmu „Vrchní, prchni“. Málo kdo ví, že i hit „Holubí dům“ patří do jeho autorské dílny. Že šlo o zážitek na celý život, potvrzovala i atmosféra. Zpívali opravdu všichni.

Soutěže k Rodinným pasům a setkání patří již tradičně. Jinak tomu nebylo ani letos. Soutěžit mohli nejen děti, ale i dospělí. Jmenujme jen několik „disciplín“ - střelba z luku, hod tomahavkem, jízda na elektrickém býku apod. Nechyběly ani atrakce jako skákací hrad, trampolíny nebo oblíbené malování na obličej, kde se „dveře netrhly“. Kdo měl štěstí, byl vylosován a za své snažení nebo umění dostal hodnotné věcné dary.

Opravdovým zážitkem byl v 16 hodin koncert Bratří Nedvědů. Po dlouhé době totiž vystoupili František a Jan na společném pódiu. Zaznělo několik desítek písniček, které znají snad všechny věkové generace. Na co ale „muselo“ dojít, byl přídavek, ve kterém zopakovali své největší hity.

 

 

Rodinné pasy s novým rekordem

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 31.8.2010 / 31.8.2010

Počet návštěv: 54662
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek