Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Rodinná politika v centru pozornosti kraje

rodina
Přes půl milionem korun dotuje kraj projekty, které nabízejí širokou škálu aktivit, jsou časově dobře dostupné, otevřené pro všechny zájemce, podporují rozvoj zapojených osob a spolupracují s místní komunitou. Kraj Vysočina se tak angažuje v prorodinné politice.
 

 
 

„Projekty prorodinné politiky jsou důležitou součástí nabídky sociálně orientovaných aktivit v kraji Vysočina. Poskytovatelé nabízí svým uživatelům aktivity zaměřené na možnost dalšího vzdělávání, osobnostní rozvoj, nové náměty na vyplnění volného času nebo možnost sdílení a konzultací problémů v oblasti rodinného života. Maminkám na mateřské nebo rodičovské dovolené potom nabízí možnost prevence sociální izolace,“ řekl k projektům radní pro oblast sociálních záležitostí Petr Krčál.

 

 Z toho důvodu byla i v rozpočtu na letošní rok v rozpočtu kraje zahrnuta pro podporu prorodinné politiky stejná částka jako loni. Kraj Vysočina se bude rodinnou politikou zabývat v tomto roce ještě jednou, a to když bude schvalovat opatření v oblasti Koncepce rodinné politiky. V současné době je zpracována podrobná studie od olomouckých Sociotrendů. Ta poskytne velmi kvalitní sociologická data k zpracování opatření v oblasti podpory jednotlivých typů rodin v kraji Vysočina.

 

„V krajském prorodinném balíčku se tak mohou objevit aktivity spojené s daňovou motivací zaměstnavatelů k budování firemních školek, podpora provozu školních autobusů nebo provoz školních družin. Kraj bude také iniciovat větší podporu u státu při budování bytů pro mladé rodiny a seniory, a to formou dotačních programů. V neposlední řadě se bude opatření týkat i sociálního bydlení v rámci celého kraje,“ dodal Petr Krčál.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Rodinná politika v centru pozornosti kraje
 

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 21.7.2011 / 21.7.2011

Počet návštěv: 19889
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek