Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Rodilý Francouz bude vyučovat na středních školách Vysočiny

Francouz na gymnázích na Vysočině
Po osmé přijede na Vysočinu na celý školní rok rodilý Francouz, aby se podílel na výuce jazyka studentů středních škol v Kraji Vysočina. Výuku francouzštiny tentokrát zajistí 27letý Jean Griffon z Nancy z Lotrinska. „Jeho vyučovací hodiny jsou výsledkem spolupráce Kraje Vysočina s partnerským regionem Grand Est (dříve Champagne-Ardenne) a potrvají celý školní rok 2016/2017,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Jean Griffon bude od září konverzovat se studenty šesti krajských středních škol. Učit bude 18 hodin týdně na gymnáziích v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, v Telči a také v Humpolci. Spolupráce s krajskou příspěvkovou organizací Vysočina Education navíc zajistí, že profesně navštíví i další školy po celém kraji.


Jean Griffon už působil v indickém Guwahati a minulý rok učil na dvou gymnáziích v maďarském Miskolci. Mluví anglicky, ale pracuje i na dalších jazycích, zejména těch zemí, ve kterých působil. Vystudoval francouzštinu ve Štrasburku. „Už v době studia jsem absolvoval výměnný pobyt v Indii, kde mě napadlo, že by se mohl živit učením francouzštiny,“ prozradil Jean Griffon při setkání s radní Kraje Vysočina Janou Fialovou, která mu popřála, aby se mu na Vysočině líbilo.  „Na této práci mě baví, že můžu cestovat, poznávat lidi z jiných zemí a získávat tak nezapomenutelné zážitky, které bych ve Francii neměl šanci prožít,“ doplnil Jean, který se o Česku dozvěděl v Maďarku a na základě pozitivních hodnocení se rozhodl rozšířit své pracovní zkušenosti také o ty české.


Po celý školní rok bude mladý lektor bydlet v Jihlavě. Sám říká, že zatím poznal krajské město jako klidné a přátelské místo, kde jsou lidé ochotní, usměvaví a prozatím, možná je to ještě stále dobou prázdnin, nespěchají. „Studentům bych rád předal chuť objevovat svět, cestovat a poznávat další kultury i jazyky,“ uzavřel Jean, který bude celých deset měsíců poznávat studenty krajských středních škol na Vysočině.


Francouzský lektor je financován Krajem Vysočina a jeho partnerským regionem Grand Est. Spolupráce v oblasti výuky francouzského jazyka funguje osmým rokem a navazuje na další projekty v oblasti školství, jako například na možnost jednoletého studia českých středoškolských studentů ve Francii.


Zapojené školy:

 • Gymnázium Jihlava

 • Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč

 • Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov

 • Gymnázium Třebíč

 • Gymnázium Havlíčkův Brod

 • Gymnázium dr. A. Hrdličky, Humpolec, Komenského 147


Setkání radní Kraje Vysočina Jany Fialové s francouzským lektorem Jeanem Griffonem

Setkání radní Jany Fialové s francouzským lektorem Jeanem Griffonem

 • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  tel.: 724 650 265, e-mail: skala.j@kr-vysocina.cz


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.8.2016 / 30.8.2016

Počet návštěv: 5726
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek