Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Richard Cai a jeho dva domovy z daleka i z blízka

Richard Cai a jeho dva domovy z daleka i z blízka
Až do konce února mohou zájemci navštívit v sídle Kraje Vysočina výstavu autorských fotografií Richarda Caie. Na snímcích zachycuje nejen svoji rodnou Šanghaj, ale také Vysočinu, kde našel svůj druhý domov a kde žije už téměř 20 let. „Richard Cai je vynikající fotograf, který prostřednictvím objektivu dokáže zachytit zvláštní náladu i poetiku fotografovaného místa, vybírá si unikátní scenérie a i ve zdánlivě obyčejných věcech odhalí zajímavé detaily. Aktuální výstava fotografií zcela vystihuje jeho vysoké umělecké cítění,“ zve k návštěvě výstavy náměstkyně hejtmana pro oblast kultury Jana Fischerová. Část výstavy fotografií Richarda Caie tvoří také umělecké portréty známých i méně známých českých osobností.
 

 
 

Cai Zhiyi, který v Čechách používá jméno Richard Cai se narodil v roce 1966 v Šanghaji. Vystudoval obor textilní design na Universitě  Donghua,. V současné době pracuje jako Part-time Professor College of Applied Art Design Shanghai Polytechnic  University. V posledních dvaceti letech se věnuje fotografii a postupně se vypracoval v oblasti umělecké fotografie. Uspořádal několik samostatných výstav v Číně i v České republice. Podílel se na řadě společných výstav, z nichž nejvýznamnější byla v Praze otevřená výstava Cizinci v EU, pořádaná pod záštitou EU. Podílel se na několika knižních publikacích a přední čínský fotografický časopis publikoval jeho fotografie i na titulní straně. V roce 2019 vydal fotografickou publikaci Člověk, věnovanou portrétní fotografii, do které zařadil především portréty předních českých umělců a politiků. 


cai

cai

cai

cai

cai

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Richard Cai a jeho dva domovy z daleka i z blízka
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.2.2020 / 5.2.2020

Počet návštěv: 1197
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek