Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Rekultivace skládek finišují

Rekultivace skládek finišují
V Kraji Vysočina v současném období finišují práce na rekultivacích skládek komunálních a ostatních průmyslových odpadů. Harmonogram je nastaven tak, aby v letech ukončení provozů plánovaných kolem roku 2020, byly všechny naplněné skládky v Kraji Vysočina zabezpečeny a zrekultivovány.
 

 
 

Pracovníci odboru životního prostředí krajského úřadu proto průběžně dohlíží na včasné provádění rekultivačních prací tak, aby byly jednotlivé etapy skládek rekultivovány bezprostředně po uzavření. Zároveň dohlíží na potřebnou péči a údržbu skládek, kdy povrch skládky musí být nepropustně uzavřen fólií proti vnikání povrchových a srážkových vod, a skládkové plyny musí být odvedeny a zneškodněny. Konečná úprava povrchu skládky je provedena ozeleněním travním porostem a dřevinami. Cílovým stavem je začlenění rekultivované plochy do krajiny.

 

Například v loňském roce byla pod dohledem krajského úřadu provedena rekultivace na skládce v Henčově za cca 13 milionů korun, na skládce v Přibyslavi za 7 milionů korun. V současné době krajský úřad aktualizoval integrované povolení na rekultivaci II. etapy skládky TKO Bukov v projektovaném rozsahu prací cca za 10 miionů korun, vše bez DPH.

 

Po kontrole krajský úřad umožní provozovateli skládky čerpání finanční prostředků z rekultivačního vázaného účtu. Na skládce v Henčově a skládce Hrádek u Pacova byly z rekultivačního fondu pořízeny svahové sekačky, které nyní zajišťují pravidelné sečení trávy, odstraňování plevelů a drobných náletových dřevin, a také přinesou úsporu mzdových nákladů až pěti pracovníků v sezóně.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.7.2012 / 3.7.2012

Počet návštěv: 9774
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek