Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Rekonstrukce budovy Horáckého divadla Jihlava

Rekonstrukce budovy Horáckého divadla Jihlava
Začátkem června odstartovala připravovaná rekonstrukce pravé vnitřní části moderní budovy Horáckého divadla, v níž vznikne nová prodejna vstupenek, divadelní kavárna a víceúčelová zkušebna.
 

 
 

V přízemí, hned při vstupu do pasáže, vznikne nová prodejna vstupenek, na ní pak bude navazovat nová divadelní kavárna s restauračním provozem, obě zásadním způsobem vylepší servis divákům. Paralelně se v 1. patře bude měnit bývalá restaurace na víceúčelový prostor se zatím pracovním názvem zkušebna, což bude jedním z jeho účelů. Nicméně půjde o multifukční sál, v němž chce divadlo nastartovat další linii aktivit, které se budou pohybovat na pomezí ucelených divadelních projektů a kulturního vzdělávání pro veřejnost od nejútlejšího věku po seniory.


S bouracími pracemi se začalo 5. června, zakázka by měla být předána do konce listopadu tohoto roku. Už v září bude vypsáno výběrové řízení na provozovatele kavárny, který by měl následně zajistit její vnitřní vybavení. Současná prodejna vstupenek bude od příští sezóny, tedy od 21. srpna, umístěna provizorně do přízemních prostor budovy ředitelství divadla v Komenského 22. Další přímá omezení pro diváky rekonstrukce nepřináší.

 

Současnou podobu získala budova v letech 1992 – 1995, celkové náklady na stavbu nového Horáckého divadla dosáhly tehdy 141 milión korun.  Současná rekonstrukce se týká přízemí a prvního podlaží části budovy napravo přilehlé k pasáži divadla (pod Malou scénou).  Investorem stavby s celkovým rozpočtem 12 miliónů korun je Kraj Vysočina, realizátorem pak firma Stavointeriér, s. r. o, Havlíčkův Brod.  • zpráva převzata od Horáckého divadla Jihlava
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Rekonstrukce budovy Horáckého divadla Jihlava
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2017 / 19.6.2017

Počet návštěv: 2878
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek