Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Regionální soutěž „Představ Evropský region Dunaj Vltava aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony“ vyhráli cukráři

Vítězný projekt
Evropský region Dunaj-Vltava vyhlásil v dubnu letošního roku soutěž pro studenty středních škol a středních odborných učilišť na téma „Představ Evropský region Dunaj-Vltava aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony“. Vítězným projektem se v případě regionálního kola stala parta šikovných děvčat ze Střední školy gastronomické Adolpha Kolphiga, Žďár nad Sázavou, která vymodelovala marcipánovou mapu regionu včetně erbů měst se stejnými turistickými cíli. „Pokud bych měl být soutěžícím i já, přihlásil bych sídlo Kraje Vysočina v Jihlavě. Ještě před 25 lety tu stála kasárna, která pamatovala přísný režim. Dnes tu sídlí krajská samospráva a nový design areálu byl oceněn titulem Stavba roku 2003,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.
 

 
 

Cílem soutěže bylo rozšířit povědomí mladých lidí o existenci a činnosti Evropského regionu Dunaj-Vltava, případně podnítit jejich zájem o spolupráci v rámci regionu.  Téma soutěže bylo libovolné, muselo se však vztahovat k Evropskému regionu Dunaj-Vltava jako uskupení územní spolupráce umožněné pádem železné opony. Úkolem soutěžících bylo zajímavou formou představit a přiblížit široké veřejnosti Evropský regionu Dunaj-Vltava jako celek nebo v určité vybrané oblasti, např. kultura, cestovní ruch, umění, věda a výzkum, vzdělávání apod. V soutěžním příspěvku muselo být k danému tématu prezentováno všech sedm regionů euroregionu - Horního Rakouska, dolnorakouského Mostviertelu a Waldviertelu, Dolního Bavorska s Altöttingem, Horního Falce, Plzeňského kraje, Jihočeského kraje a Kraje Vysočina.

 

„Soutěž organizujeme ve dvou kolech, v každém regionu proběhne kolo regionální a trojice nejlepších příspěvků postoupí do kola mezinárodního. V Kraji Vysočina byli nejlepší studenti odměněni dnes a jsem velmi rád, že tak pěkné příspěvky, které studenti připravili, postupují a budou reprezentovat Kraj Vysočina v mezinárodním klání. Vítězové a všichni účastníci mezinárodního kola soutěže se setkají na Vysočině 5. listopadu 2014 k přebrání cen a diskuzi o Evropském regionu Dunaj Vltava,“ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

 

Přehled postupujících příspěvků do mezinárodního kola:

 

1.       místo – Dort – sladký dárek k narozeninám aneb 25 let od pádu železné opony

autorky - Tereza Hemzová, Jana Vavroušková, Adéla Vencelová

škola - Střední škola gastronomická Adolpha Kolphiga, Žďár nad Sázavou

 

2.       místo - Povídka - Kluk s lesním rohem

autorka - Adéla Novotná 

škola - Biskupské gymnázium Žďár nad Sázavou

 

3.       místo - Týmová práce – cíl maglev

autoři - Bohdan Štěpánek, Michal Paleček

škola - Vyšší odborná škola a střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou  

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.10.2014 / 3.10.2014

Počet návštěv: 4889
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek