Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Regionální postupová přehlídka studentského divadla JID 20-11 se blíží

Regionální postupová přehlídka studentského divadla JID 20-11 se blíží
Sdružení na podporu mezinárodního přátelství „Slunce“, o. s. zve všechny divadelní příznivce na tradiční festival studentského divadla JID 20-11.
 

 
 

Mladí divadelníci z celého kraje i ze vzdálenějších koutů České republiky se sjedou do Jihlavy, aby ve dnech 10.–13. března v Divadle Na Kopečku předvedli své herecké umění na prknech, která znamenají svět. Jejich snažení bude hodnotit odborná porota složená z odborníků na mládežnické divadlo, přičemž ty nejlepší může doporučit na postup do národního kola přehlídek Šrámkův Písek nebo alternativní scény v Ústí nad Orlicí.

 

Po dobu akce je připraven i nadstavbový program v podobě kreativních dílen, jako jevištní a pohybová improvizace, tvůrčí psaní, žonglování, japonské divadlo, výroba hliněných masek. Večery budou vyplněny vystoupením dvou profesionálních divadel, především na zahajovací představení brněnského Buranteatru s hrou Pan Polštář organizátoři zvou nejvíce, jelikož se jedná o hru vysoce ceněnou odbornou divadelní kritikou, a pátečním koncertem. A kdo má rád fotografie, nechť zajde do Městské knihovny Jihlava již od 28. 2., bude tam k vidění průvodní výstava JIDu, nebo do Oblastní galerie Vysočiny na Masarykově náměstí 24, kde bude od 7. 3. výstava Vojtěcha Brtnického s názvem Okolo tance, věnovaná současnému tanečnímu umění.

 

Vstupenky na čtvrteční a sobotní divadelní představení budou k dostání v předprodeji v Cafe Etage a v Divadle Na Kopečku.

 

Akce se koná za finanční podpory Statutárního města Jihlavy, kraje Vysočina a Ministerstva kultury.

 

Kompletní program a další informace naleznete na jid.slunceweb.cz. Pojďte se přesvědčit, že Život je změna.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Regionální postupová přehlídka studentského divadla JID 20-11 se blíží
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 23.2.2011 / 23.2.2011

Počet návštěv: 18356
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek