Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Ředitelé středních a vyšších odborných škol sdíleli v Telči zkušenosti v rámci projektu Krajský akční plán

Projekt Krajský akční plán, který Kraj Vysočina realizuje od února 2016, pokračoval v tomto týdnu další akcí v rámci klíčové aktivity č. 3 „Tematická setkávání a monitoring realizace krajského akčního plánu“. Tentokrát se ředitelky a ředitelé středních a vyšších odborných škol z Kraje Vysočina setkali v Univerzitním centru v Telči. „Na programu bylo sdílení příkladů dobré praxe a hlavním tématem byla otázka, jak by mělo školství reagovat na probíhající bouřlivé celospolečenské změny“, uvedla krajská radní pro oblast školství Jana Fialová.
 

 
 

Jací jsou dnešní žáci, tedy tak zvaná generace Z, a co očekávat od nastupující, tak zvané generace ALFA, možnosti a limity duálního vzdělávání ve stavebních oborech, realizace projektových dnů, společný první ročník nebo využití mezinárodní certifikace jazyků ve škole – to byla vybraná témata z prvního bloku v rámci sdílení příkladů dobré praxe. Ve druhém bloku plynule navázala na diskusi další prezentace nebo zamyšlení s názvem „Digitální technologie coby nástroj přírodozpytu“. Odpoledne plné zajímavých a užitečných informací zakončily prezentace a navazující diskuse o projektech na podporu vedení škol a informace o samotném projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání a také o implementačním projektu „Implementace krajského akčního plánu II – Učíme se ze života pro život“.


Cíle projektu Krajský akční plán by v konečném důsledku měly přispět ke zvýšení kvality vzdělávací soustavy kraje i jednotlivých škol. Realizace projektu skončí 28. 2. 2022 a jeho financování je zajištěno z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, státního rozpočtu a rozpočtu Kraje Vysočina.


mšmt

  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Ředitelé středních a vyšších odborných škol sdíleli v Teči zkušenosti v rámci projektu Krajský akční plán
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.10.2018 / 12.10.2018

Počet návštěv: 1279
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek