Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Ředitelé krajských příspěvkových organizací v oblasti sociálních služeb řeší nedostatek personálu

Setkání ředitelů
Domov ve Věži hostil na pravidelné poradě ředitelky a ředitele všech příspěvkových organizací, poskytujících sociální služby v Kraji Vysočina. Úvodní slovo pronesl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk. Seznámil ředitele s největšími plánovanými investičními akcemi kraje v sociální oblasti, mezi které bezesporu patří výstavba domovů pro seniory v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Humpolci a také druhá etapa transformace bývalých ústavů sociální péče.
 

 
 

„Jsem si vědom, že náročnost práce v sociálních službách často neodpovídá finančnímu ohodnocení. O to více si vážím práce všech vašich zaměstnanců,“ poděkoval  hned na začátku  přítomným ředitelům náměstek Pavel Franěk.


Další část setkání se věnovala provozním, ekonomickým a organizačním záležitostem příspěvkových organizací. Jako největší problém se téměř ve všech organizacích ukazuje nedostatek personálu pro zajištění bezproblémového chodu zařízení a jejich nedostatečné finanční ohodnocení. „Krajská samospráva vnímá tento problém jako velice urgentní, podrobně ho mapuje a připravuje konkrétní opatření, která by mohla napomoci nepříznivou situaci řešit,“ reagoval na podněty ředitelů náměstek Pavel Franěk.


Na závěr si ředitelé prohlédli prostory Domova ve Věži. Zařízení je jediným v kraji, jež pečuje o klienty s chronickým duševním onemocněním, které v důsledku biopsychosociálního nebo zdravotního postižení vyžadují ústavní péči, nikoliv však léčebnou péči v lůžkovém zdravotnickém zařízení.


 SetkáníSetkání  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 828, e-mail:  holbova.s@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 16.12.2016 / 16.12.2016

Počet návštěv: 7105
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies