Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr navštívil Telč

Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr navštívil Telč
Kraj Vysočina hostil další návštěvu z diplomatických kruhů, a to konkrétně velvyslance Rakouské republiky Alexandra Grubmayra, který v tomto týdnu zavítal do historického města Telč. Velvyslanec Grubmayr Vysočinu navštívil oficiálně vůbec poprvé od svého jmenování do funkce v únoru 2016. Po přijetí na radnici a diskusi se starostou města Romanem Fabešem a členy Rady Kraje Vysočina Janou Fischerovou a Janem Hylišem se společně přesunuli do Univerzitního centra Telč, které spravuje brněnská Masarykova univerzita. Zde se velvyslanec seznámil s přeshraničními projekty Kraje Vysočina v oblasti dopravy a mobility i společnými aktivitami univerzitního centra a Dunajské univerzity v Kremži zastoupené profesorem Christianem Hanusem.
 

 
 

„I přesto, že Vysočina nemá s Rakouskem přímé hranice, je vzájemná spolupráce s rakouskými partnery velmi intenzivní. Zejména v oblasti kultury se ve spolupráci s naším partnerským regionem Dolním Rakouskem podařilo zrealizovat mnoho zajímavých výstavních projektů,“ řekla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová a zároveň připomněla zatím největší společný projekt Dolnorakouskou zemskou výstavu, která se v roce 2009 vedle dolnorakouských měst Horn a Raabs konala také v Telči. Jana Fischerová také zmínila působení Kraje Vysočina v Evropském regionu Dunaj Vltava, jenž sdružuje sedm partnerských regionů z Česka, Rakouska a Německa.


Starosta města Roman Fabeš mimo jiných témat stručně shrnul aktivity regionu v oblasti podpory cyklodopravy a snahy provázat cyklostezky na obou stranách hranice. „Naším cílem je přilákat rakouské turisty dále do našeho regionu, aby jejich cesta nekončila v jihočeských Slavonicích, ale měli důvod zajet také k nám do Telče nebo až do Jihlavy,“ přiblížil starosta Fabeš.

Po krátké prohlídce města a zámku zamířil velvyslanec Grubmayr do Univerzitního centra Telč, kde se například dozvěděl o společných projektech s Dunajskou univerzitou v Kremži. Jak přiblížil ředitel centra Jaroslav Makovec, jedná se o projekt mezinárodní školy Scola Telcz a také aktivity Univerzity třetího věku Masarykovy univerzity v projektu Celoživotní vzdělávání bez hranic.


radnice

UCT

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Rakouský velvyslanec Alexander Grubmayr navštívil Telč
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2019 / 15.5.2019

Počet návštěv: 3102
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek