Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Radní Petr Krčál přijal úspěšné olympioniky

Medaile
Stolní tenisté z Domova Kopretina Černovice na přelomu léta uspěli na Speciální olympiádě pro mentálně postižené v americkém Los Angeles. Z Kalifornie si přivezli hned několik medailí, z nichž tu nejcennější získali Eva Klimková a Ota Opletal ve smíšené čtyřhře. „Když se lidé z Vysočiny zúčastní světové sportovní události ve Spojených státech a záštitu nad touto akcí převezme i manželka amerického prezidenta Michelle Obamová, jedná se o výjimečný výsledek dlouhodobé práce talentovaných klientů i vedení domova,“ ocenil radní Petr Krčál, který reprezentanty slavnostně přijal v sídle Kraje Vysočina.
 

 
 

Eva Klimková a Ota Opletal soutěžili ve stolním tenise v několika kategoriích – ve dvouhře, smíšené čtyřhře, kterou v LA naprosto ovládli a ve čtyřhře s trenérem. Na jejich úspěších má velkou zásluhu trenér Kamil Kmeť. V černovickém Domově Kopretina vede pro klienty kroužek ve stolením tenisu. „Dohromady máme devět hráčů. V Černovicích je sportovní zázemí se třemi hracími stoly. Organizovaný trénink probíhá jednou týdně, podruhé mohou chodit na volnější hru s kolegou,“ vysvětlil Kamil Kmeťo. Sportu se ale věnují i za hranicemi zařízení.


Na návštěvě v sídle Kraje Vysočina sdělili hráči zástupcům kraje své ještě čerstvé dojmy z amerických her. „Nejhezčí bylo zahájení se sedmi tisíci sportovci ze 170 zemí. A dívalo se na nás na stadionu skoro 30 tisíc diváků. Také zahajovací píseň, na kterou nesli pochodeň s olympijským ohněm, byla krásná,“ vyprávěla Eva Klimková. Ředitel Domova Kopretina v Černovicích František Vránek si pochvaluje nejen sportovní výsledky klientů, ale také jejich ostatní aktivity v rámci zařízení. „Není to tak, že by jenom hráli stolní tenis. Oba dva jsou velmi spolehliví. Například Eva pravidelně navštěvuje sociálně terapeutické dílny, kde se stará o skleníky.“


Krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál předal sportovcům za vedení Kraje Vysočina dárek v podobě koše s regionálními produkty a popřál jim mnoho dalších úspěchů, zejména při kvalifikaci na Speciální zimní olympijské hry v roce 2017 v Rakousku a další letní verzi, která se uskuteční v Brazílii.


Domov Kopretina Černovice, příspěvková organizace Kraje Vysočina, nabízí ucelený systém rehabilitační péče více než 170 klientům s mentálním postižením od věku 3 let v zařízení i v rodině.


  • Kateřina Kadlecová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina,
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Radní Petr Krčál přijal úspěšné olympioniky
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2015 / 16.9.2015

Počet návštěv: 2427
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek