Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno


 

Radní Krčál navštívil poskytovatele sociálních služeb na Žďársku

Ilustrační foto
Poskytovatelé sociálních služeb projdou v letošním roce poslední zkouškou. V jejich provozu totiž doznívají změny, které tuto oblast v posledním období provázely. Aktuálně jde o vyrovnávací platby, které mají docílit optimální cenu jednotlivých služeb. Zda-li vše funguje tak, jak má a nakolik jsou změny prospěšné, zjišťoval přímo v terénu radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Jeho cesta vedla na Žďársko. „Je třeba diskutovat a znát odpovědi týkající se zejména otázky přechodu financování a vyrovnávacích plateb u sociálních služeb. V návaznosti na to byly schváleny nové dokumenty a řada věcí se změnila. Sociální služby by měly získat také více prostředků od obcí a měst,“ říká krajský radní Petr Krčál.
 

 
 

Jsou to právě kraje, které od Ministerstva práce a sociálních věcí převzaly financování sociálních služeb. S tím je spojen i větší obnos finančních prostředků, které kraje poskytovatelům rozdělují. V letošním roce bude Kraj Vysočina rozdělovat více jak 440 milionů korun. Z vlastního rozpočtu přispěje částkou 120 milionů. „Víme, kde peníze pomáhají a kde je například třeba přidat. Mám obrovský zájem, aby systém byl nastavený správně. Jde nejen o poskytovatele, ale také uživatele služeb,“ poznamenává radní Krčál.


V průběhu své cesty se sešel a potřebné otázky řešil s představiteli města Žďár nad Sázavou, diskutoval i se zástupci neziskových organizací poskytující sociální služby. Prohlédl si Nízkoprahový klub Ponorka a Azylový dům pro matky s dětmi Ječmínek. Zavítal také do Family a Senior Pointu, který byl v minulém roce otevřen v prostorách žďárské Polikliniky. Na jeho provoz kraj přispívá.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Radní Krčál navštívil poskytovatele sociálních služeb na Žďársku
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.1.2016 / 22.1.2016

Počet návštěv: 4608
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek