Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Radní Krčál diskutoval o sociálních službách na Novoměstsku

Petr Krčál
Krajský radní Petr Krčál v rámci svých pravidelných cest po regionu zavítal v tomto týdnu do Nového Města na Moravě. Cílem jeho návštěvy bylo setkání se zástupci novoměstské radnice a poskytovateli sociálních služeb na Novoměstsku. Tématem pak bylo financování sociálních služeb v letošním roce. „Letos budou sociální služby v Kraji Vysočina nově financovány prostřednictvím vyrovnávací platby jako služby v obecném hospodářském zájmu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Aby sociální služby pomáhaly, tam kde mají, je potřebná úzká spolupráce mezi krajem a jednotlivými poskytovateli. Jsou to právě samosprávné celky, které od Ministerstva práce a sociálních věcí převzaly financování sociálních služeb. Vazba mezi oběma stranami bude těsnější, než bývala. Radní Krčál zároveň upozornil na možný problém, že v tomto roce někteří z poskytovatelů změnili právní formu nebo název organizace. „Změna názvu organizace nebo jiné skutečnosti, které mohou mít vliv na smlouvy o poskytnutí dotace je potřeba řešit dopředu a zároveň je ponaučením pro příště,“ sdělil Krčál.

 

Vedle diskuze u velkého stolu si zástupci Kraje Vysočina prohlédli denní stacionář pro osoby se zdravotním postižením, jež provozuje Centrum Zdislava, dále pak zázemí organizace Portimo, která poskytuje pět druhů sociálních služeb mimo jiné nízkoprahové zařízení pro děti a mláde,ž a sešli se s vedením Domácího hospice Vysočina.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.1.2016 / 29.1.2016

Počet návštěv: 5821
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek