Cesta: Titulní stránka > Tiskoviny kraje > Publikace Edice Vysočiny


 

Radní diskutoval o osobnostní a sociální výchově

Koncepce rodinné politiky kraje Vysočina a ochrana práv dítěte, to byly hlavní motivy pracovní návštěvy radního kraje Vysočina Petra Krčála v Dětském domově v Rovečném. Ten se v současné době stal domovem pro dvacet tři dětí z našeho a jihomoravského kraje. Kraj jako zřizovatel tohoto zařízení má zájem na tom, aby dětí které se většinou rozhodnutím soudu do dětských domovů dostaly, vyrůstaly v sociálně stabilním prostředí, vyváženém přirozenými vlivy okolního světa a zejména aby zařízení poskytovalo řadu podnětných sociálních kontaktů s okolím, školou a dalšími vrstevníky z řad dětí a mládeže.
 

 
 

„Velice mě potěšil zájem dětí z domova o diskusi, která podněcuje taková témata, jako jsou osobnostní a sociální výchova a její cesty k žákovi. Toto téma velice úzce souvisí se samou podstatou socializace dítěte, ale zejména se sociální komunikací, která je základem pro zdraví, přirozený a komplexní vývoj dětí v těchto zařízeních. Po návštěvě jsem nabyl dojmu, že vychovatelé domova dávají velký prostor samostatnosti a přirozenému sociálnímu kontaktu s okolním světem. To je nepochybně dobrá zpráva pro každého z nás, kteří máme doma děti a kteří se výchově a vzdělávání věnujeme. Domov je moderním zařízením, které chce i nadále rozvíjet domácnosti rodinného typu, které již dnes tvoří v Rovečném základ výchovného procesu dětského domova,“ řekl při návštěvě Petr Krčál.

 

Krajský radní se seznámil nejenom s chodem celého zařízení, problémy technického zázemí, ale i výchovnými problémy, jež si děti přinášejí ze svého předchozího domova. Se staršími dětmi pak diskutoval o podstatě osobnostní a sociální výchovy. Ta se dnes již vyučuje na celé řadě základních škol a slouží i k posilování zdravého sebevědomí dětí.

 

  • Petr Krčál, radní kraje Vysočina
 

Radní diskutoval o osobnostní a sociální výchově

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.11.2009 / 6.11.2009

Počet návštěv: 11676
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek