Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Rada pro inovace Kraje Vysočina

Rada pro inovace Kraje Vysočina
Ve středu 22. května se uskutečnilo zasedání Rady pro inovace Kraje Vysočina, společného vrcholného orgánu veřejné správy, akademické sféry, vědecko-výzkumného a podnikatelského sektoru pro naplňování Regionální inovační strategie Kraje Vysočina.
 

 
 

Rada pro inovace Kraje Vysočina ("RAPI") zastřešuje a sdružuje klíčové regionální partnery v oblasti rozvoje výzkumu, vývoje a inovací na Vysočině, kterými jsou především Vysoká škola polytechnická Jihlava, Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina, Centrum Telč při Ústavu teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd ČR či zástupci významných inovačních firem v regionu. Úkolem této platformy je především nastavování vhodných směrů, nástrojů a projektů k podpoře vědy, výzkumu a inovací na území Vysočiny.


Na svém středečním zasedání se RAPI zabývala aktuálními záležitostmi spojenými s rozvojem inovačního prostředí na Vysočině a naplňováním krajské regionální inovační strategie. Představeny zde byly současné nejvýznamnější činnosti Vysoké školy polytechnické Jihlava na poli základního, aplikovaného i smluvního výzkumu či informace o nově vzniklém regionálním zastoupení Technologické agentury ČR, která připravuje a realizuje programy na podporu spolupráce mezi výzkumnými organizacemi a soukromým sektorem. Prostor byl věnován rovněž probíhajícímu projektu Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina zaměřenému na rozvoj sítě asistenčních center pro zájemce o problematiku Průmyslu 4.0, a v neposlední řadě též výstupům celorepublikového mapování inovační kapacity regionů, na němž se podílejí všechny kraje ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR.


"Inovace jsou v současné době chápány jako jeden z klíčových předpokladů pro rozvoj konkurenceschopnosti regionů a jejich vyvážený hospodářský růst," vysvětluje předseda RAPI, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Pavel Pacal. "Úlohu platformy RAPI a úzkou spolupráci s našimi klíčovými partnery proto vnímám jako nezastupitelnou nejen z pohledu současných rozvojových činností v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, ale též do budoucna, kdy bude z úrovně EU vnímána jako základní podmínka pro čerpání evropských dotací do této oblasti," uzavřel Pavel Pacal.

 

  • Iveta Fryšová,  odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2019 / 24.5.2019

Počet návštěv: 3970
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek