Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

Rada Kraje Vysočina schválila materiální dar pro Alzheimercentrum Jihlava

Rada Kraje Vysočina dnes dopoledne schválila, na základě včerejšího doporučení Bezpečnostní rady Kraje Vysočina, poskytnutí věcného daru v podobě konkrétních ochranných pomůcek soukromému poskytovateli sociálních služeb Alzheimercentru Jihlava, z.ú. „Reagujeme promptně na aktuální situaci v tomto zařízení, které pečuje o stovku klientů s Alzheimerovou chorobou nejen z Kraje Vysočina. Po nařízeném testování na COVID-19 a prokázání přítomnosti nákazy funguje zařízení ve speciálním režimu nařízeném Krajskou hygienickou stanicí. Kraj poskytne zařízení nutný ochranný materiál, který částečně pomůže zaměstnancům překlenout dobu nařízené karantény. Půjde o materiál v hodnotě téměř 100 tisíc korun,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Kraj Vysočina poskytne Alzheimercentru konkrétně rukavice, respirátory FFP2, ochranné obleky, návleky na boty a líh. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka bude materiální pomoc k dispozici nejpozději do tří dnů po podepsání smlouvy, logistika předání bude věcí domluvy. V tuto chvíli je materiál připravován k vyskladnění v našich centrálních skladech. 


Mezi prvními, kdo okamžitě materiálově pomohl Alzheimercentru, byla krajská Nemocnice Jihlava a Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina. Poskytly zápůjčku desítek masek a polomasek určených k opakovanému použití a poskytujících nejvyšší možnou ochranu.


  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Rada Kraje Vysočina schválila materiální dar pro Alzheimercentrum Jihlava
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.7.2020 / 28.7.2020

Počet návštěv: 998
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek