Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

Rada kraje dnes uvolnila dva milióny korun na nákup zdravotních rukavic. Vzrostla jejich spotřeba

S ohledem na strmě rostoucí současnou spotřebu jednorázových vyšetřovacích rukavic v nemocnicích i u poskytovatelů pobytových sociálních služeb byl Kraj Vysočina v minulém týdnu nucen sáhnout do strategických rezerv a zásoby některých provozů dokrýt ze svých zdrojů. Důvodem skokového snížení zásob je náhlý výpadek dodávek zdravotních rukavic a prodloužené dodací lhůty. I přesto, že všechny krajem řízené organizace ochranný materiál průběžně doplňují, čas od času se některá komodita stává obtížněji dostupnou.
 

 
 

Ochranné prostředky držely krajské instituce v zásobě na 2–3 měsíce, a to v počtech kopírujících spotřebu vykázanou v jarní covidové vlně. Současný stav potvrzuje správnost rozhodnutí Rady Kraje Vysočina držet si vedle zásob v organizacích ještě vlastní strategickou rezervu ochranného materiálu. Tato praxe se osvědčila a přispěla k materiálovému dokrytí dočasného výpadku jednotlivých komodit. I z tohoto důvodu dnes Rada Kraje Vysočina souhlasila s dalším uvolněním dvou miliónů korun pro pořízení 400 tisíc kusů zdravotnických jednorázových rukavic. Po jejich dodání budou o tuto položku doplněny strategické rezervy. Zásoby budou v plné výši opět poté, co nemocnicím dorazí nasmlouvané dodávky, z nichž bude zápůjčka materiálu do rezervy vrácena.

 

V režimu kompetencí Rady Kraje Vysočina byla položka rozpočtu Krizové řízení posílena už třikrát, důvodem byla VŽDY akutní potřeba nákupu ochranného materiálu pro zdravotní a sociální služby. Situaci postupného uvolňování rezervy ve prospěch Krizového řízení vyřeší zasedání nového zastupitelstva, které může vyšší částky uvolnit jedním schválením rozpočtového opatření. 


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.11.2020 / 3.11.2020

Počet návštěv: 1384
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies