Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Putovní výstava fotografií krátí pacientům čekaní v krajských nemocnicích

Putovní výstava fotografií krátí pacientům čekaní v krajských nemocnicích
Od začátku roku mají možnost pacienti a návštěvníci nemocnic v Kraji Vysočina navštívit výstavu fotografií, které nabízí pohledy na krásy partnerských regionů Kraje Vysočina. Aktuálně jsou obrazy nainstalovány v Nemocnici Jihlava. Na dvaceti pěti snímcích jsou k vidění památky, města a příroda všech čtyř zahraničních partnerů - Dolního Rakouska, Nitranského samosprávného kraje, Champagne-Ardenne a Zakarpatské oblasti Ukrajiny. „Cílem projektu je zvýšit povědomí občanů kraje o partnerských regionech. Od klientů nemocnic i nemocničního personálu zaznamenáváme na výstavu pozitivní ohlasy,“ uvádí Ladislav Seidl z oddělení vnějších vztahů Kraje Vysočina.
 

 
 

V současné době obdivují krásy zahraničních regionů pacienti Nemocnice Jihlava v chodbě, která spojuje interní a diagnostický pavilon. „Lidé ji uvidí, když půjdou spojovací chodbou mezi nemocnicí a Domem zdraví,“ přiblížila Veronika Pysková, tisková mluvčí jihlavské nemocnice. Zároveň mluvčí dodala: „Rádi bychom v obdobných aktivitách pokračovali. Na nově vzniklé výstavní ploše by se mohly objevit další díla, například od umělců z některých místních středních škol.“

 

Výstava byla poprvé umístěna na konci ledna 2011 v Nemocnici Pelhřimov, kde svojí cestu po kraji zahájila. Po své premiéře zamířila do Havlíčkova Brodu a aktuálně se nachází v Nemocnici Jihlava. V krajském městě bude výstava tři měsíce, poté se přesune do cílové stanice do Nemocnice Nové Město na Moravě. „Věřím, že kromě zpříjemnění prostor nemocnic mohou atraktivní lokality zachycené na snímcích inspirovat k výletu nebo dovolené,“ uzavírá Ladislav Seidl.

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 4.11.2011 / 4.11.2011

Počet návštěv: 5583
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek