Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Putování Vysočinou: Dechovky ve Žďáře nad Sázavou

Putování Vysočinou: Dechovky ve Žďáře nad Sázavou
V tradičním rytmu polky a valčíku pokračovalo o víkendu kulturní PUTOVÁNÍ z cyklu Vysočina fandí kultuře. Čtvrtou zastávkou byl Žďár nad Sázavou, kam se sjel ideální mix dechových hudeb. Na nádvoří Zámku Kinských zahrálo téměř šesti stovkám posluchačů šest hudebních těles – známých i méně známých. Jeden z divácky a posluchačsky nejúspěšnějších koncertů začínající turistické sezóny zahájil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný. „Dechovky jsou žijící tradice. Zpívá se v nich o přirozených lidských potřebách a tužbách, nezřídka se staly i nositeli důležitých informací. Dnes je jejich vystupování důvodem pro spontánní setkávání a toho jsme také jako organizátoři využili,“ uvedl Vladimír Novotný.
 

 
 

Pozvání Kraje Vysočina do Žďáru nad Sázavou přijala:  Budvarka - Jihočeská kapela z Českých Budějovic, Silvanka -  dechová hudba studentů vysokých škol v Brně, Havlíčkobrodská 12 - dechová hudba z Vysočiny, Dechová hudba Horané z Rokytnice nad Rokytnou a Jihočeští rodáci - dechovka z Českých Budějovic. K příjemnému vystoupení byla nabízena voňavá káva a bez objednávky hřálo sluníčko.

 

Další z koncertů cyklu Vysočina fandí kultuře je naplánován na 19. Srpna 2012 od 19:00 hod. V Havlíčkově Brodě se bude swingovat.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Putování Vysočinou: Dechovky ve Žďáře nad Sázavou
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2012 / 19.6.2012

Počet návštěv: 6821
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek