Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

První zvonění nového školního roku uslyší téměř 65 tisíc žáků (AUDIO)

Zahájení projektu Škola jako učící se organizace
Nový školní rok 2016/2017 zahájí hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na Základní škole Jihlava, Demlova. Společně s předsedou Vlády ČR Bohuslavem Sobotkou a jihlavským primátorem Rudolfem Chloupkem stihnout ještě druhé zvonění na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Ve čtvrtek 1. září 2016 se do lavic na území Kraje Vysočina posadí celkem téměř 65 tisíc žáků. Celá řada škol během prázdnin prošla modernizací a stavebními úpravami. V případě těch krajských v celkové hodnotě zhruba 200 miliónů korun.
 

 
 

Z krajských statistik vyplývá, že na středních školách na zemí Kraje Vysočina bude studovat 20 150 žáků, z toho v prvních ročnících cca 5350. Pravidelná docházka na základních školách letos čeká celkem 44 750 žáků, z toho v prvních třídách prožije deset školních měsíců 5438 žáků. „Stejně jako v minulých letech bude pro prvňáčky na území celého Kraje Vysočina připraven dárek v podobě Bezpečného kufříku a také stavebnice ROTO, která je bude provázet v hodinách pracovní výuky. Po velice kladné odezvě na její loňské premiérové zařazení mezi pracovní pomůcky v první třídě jsme letos vsadili na opakování této aktivity podporující technickou zručnost malých školáků,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

Personální změny v školských zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina:

  • Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř, od 1. 7. je ředitelem Mgr. Luděk Benák
  • Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice, od 1. 8. je ředitelem Mgr. František Dubský
  • Pedagogicko-psychologická poradna a Speciálně pedagogické centrum Vysočina, od 1. 7. je ředitelem PaedDr. Milan Pavlík (jde o sloučení pěti krajských zařízení se stejnou náplní práce)
  • V současné době je v běhu výběrové řízení na ředitele Střední školy stavební Třebíč, nástup nového ředitele/ředitelky se očekává 1. 10. 2016


Školní rok 2016/2017

 
  • Lenka Mikulášková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.8.2016 / 25.8.2016

Počet návštěv: 5696
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek