Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

První zastavení Minifestivalu řemesel v Telči

Minifestival Telč
Na prvním odpoledni plném řemesel se dnes v areálu Panského dvora v Telči prezentovalo 12 krajských středních škol. Dobře známá i mírně opomíjená řemesla tady představovali přímo žáci většinou druhých a třetích ročníků. Největší zájem ze strany žáků základních škol, ale i jejich rodičů zaznamenávali tradičně gastroobory a také šikovné kadeřnice a aranžérky. „Pro zastávky Minisfestivalu jsme vybrali šest měst. Po Telči přivezeme řemesla zítra do Žďáru nad Sázavou, následovat bude Havlíčkův Brod, Třebíč, Pelhřimov a Jihlava. V krajském městě navíc 22. září plánujeme velkou gastroshow s ochutnávkou toho nejlepšího, co nabízí praxe, a podobnou kulinářskou show ještě přivezeme 1. října do Havlíčkova Brodu na tamní Farmářské trhy,“ vyjmenovává Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

Na přehlídku řemesel připravenou středními školami Kraje Vysočina se v Telči přišli podívat kromě dětí i dospělí. „Zajímá mě, jak se dnes učí obor, který mě celý život živí. Jsem automechanik. Kdyby v době mého studia stavěly školy taková sportovní auta, jako dneska staví děti na Vysočině, asi bych do školy chodil radši a měl méně zameškaných hodin,“ říká Karel, kterého zajímaly především novinky v oblasti diagnostiky. Delší čekání si vyžádaly služby kadeřnic, nástřiky moderních tetování na tělo u žáků jihlavské automobilky a napilno měli celé odpoledne barmanky, kuchaři i cukráři.

Zítra se už všech osmnáct krajských středních škol představí s Minifestivalem řemesel od 13 do 17 hodin na náměstí ve Žďáře nad Sázavou.


Minifestival TelčMinifestival TelčMinifestival TelčMinifestival TelčMinifestival TelčMinifestival Telč

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • První zastavení Minifestivalu řemesel v Telči
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.9.2016 / 12.9.2016

Počet návštěv: 1632
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek