Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

První ročník soutěže Cihla k cihle má zvýšit zájem o studium stavebních oborů

Teifoc
Žáci základních škol, které jsou partnery projektu Podpora polytechnické výchovy na ZŠ a stavebních oborů na SŠ, se můžou přihlásit do prvního ročníku soutěže Cihla k cihle. Dvoučlenné týmy budou ze stavebnice Teifoc stavět dvoupodlažní rodinný dům s balkonem a šikmou sedlovou střechou. Ti nejlepší si vystaví věcné ceny.
 

 
 

Do projektu, jehož iniciátorem byl Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Spolek Stavby Vysočiny, je zapojeno pět krajských středních škol a 25 pilotních základních škol. Některé střední školy se stavebními obory přitom už mají zkušenosti s používáním stavebnic Teifoc při práci se žáky základních škol, např. při dnech otevřených dveří nebo při práci se žáky základních škol ve volnočasových aktivitách," vysvětlila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která zároveň připomněla, že Teifoc je stavebnicí s reálnými cihličkami z pálené hlíny, které se dají spojovat škrobovým pojivem simulujícím maltu. Pojivo se dá rozmočit ve vodě, cihličky vysušit a stavebnice se dá opakovaně používat. Stavebnice se vyrábí v několika variantách.


Základem je tzv. školní set, který byl v loňském roce pořízen pro pilotní základní školy. Střední školy mají pro navazující spolupráci se základními školami stavebnice pro výstavbu kuličkové dráhy a solárního mlýnu. Žáci partnerských ZŠ se ve výuce (v 6. a 7. třídě) naučili pracovat se základním setem, na SŠ by se měli seznámit s náročnějšími úkoly. Takový úkol bude i předmětem 1. ročníku soutěže Cihla k cihle. Její finále se uskuteční letos 22. září.


Propozice soutěže je možné stáhnout v příloze pod touto zprávou.


  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 977, e-mail: hadravova.j@kr-vysocina.cz

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2017 / 29.6.2017

Počet návštěv: 5199
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek