Cesta: Titulní stránka > Pavel Pacal - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

První ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina

První ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina
V pátek 4. května 2018 se v Kamenici nad Lipou uskutečnilo první otevřené mistrovství v orbě Kraje Vysočina. Oráči poměřili své dovednosti na strojích značek Zetor, Kioti, John Deere, New Holland, JCB Fastrac i traktor 3011 hned ve čtyřech disciplínách, a to dvou a tříradličný jednostranný klasický pluh, dvou a tříradličný otočný oboustranný pluh, čtyř a víceradličný pluh a orba historickou technikou. Nejlépe si v regionální konkurenci vedli Tomáš Müller, Karel Mach, Martin Svoboda a Antonín Nevídal.
 

 
 

První ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina uspořádala SPŠ a SOU Pelhřimov ve spolupráci s Krajem Vysočina, Společností pro orbu ČR, z. s., a dalšími partnery a sponzory.

Jedním z důvodů k uspořádání prvního ročníku otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina byla a je příprava na navazující soutěž 45. ročníku Mistrovství České republiky v orbě, která se v letošním roce bude konat v okolí Kamenice nad Lipou ve dnech 5. - 6. 10. 2018 na pozemcích Zemědělského družstva Kalich. „Domácí SPŠ a SOU Pelhřimov má se soutěžní orbou dlouholeté zkušenosti a odborných soutěží se s traktory ZETOR a JOHN DEERE účastní už od roku 1992,“ uvedl při soutěži ředitel pořádající školy Pavel Hlaváček a pozval přítomné na podzimní klání. Soutěžící přijela do Kamenice nad Lipou podpořit také krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. „Vysočina je svým charakterem předurčena k zemědělské výrobě a poptávka po odbornících v této oblasti je zde veliká. Proto se snažíme všemožně podporovat a motivovat žáky ke studiu technických a zemědělských oborů na našich školách. Příkladem je projekt Postav si svůj traktor,“ řekla Jana Fialová.

 

orba

orba

  orba

  • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
        
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • První ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.5.2018 / 9.5.2018

Počet návštěv: 2568
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek