Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

První premiéra nové sezóny Horáckého divadla - Sex noci svatojánské

Sex noci svatojánské
První premiéru 77. sezóny Horáckého divadla Jihlava představuje letní komedie podle scénáře Woodyho Allena Sex noci svatojánské. Šestice herců v režii Martina Tichého a pod dohledem dramaturgyně Barbory Jandové rozehraje vtipný scénář už v sobotu 10. září od 19 hodin na Velké scéně jediného profesionálního divadla na Vysočině.
 

 
 

Komorně obsazená hra nabízí jedinečné herecké příležitosti. Hlavní postavu vynálezce Andrewa hraje s chutí Zdeněk Stejskal. Jeho ženu Adrianu představuje Tereza Otavová. Záletného doktora Maxwella ztvární František Mitáš, jeho svobodomyslnou partnerkou je Tereza Slámová. Příznivci divadla se můžou těšit i na Josefa Kunderu coby pragmatika Leopolda a na jeho snoubenku Ariel v podání Vladimíry Vokůrkové. „Už v první premiéře se představí nová posila divadelního týmu Tereza Slámová, která je absolventkou činoherního herectví na Divadelní fakultě JAMU v Brně. S napětím očekávám představení dalších dvou nováčků v krajském souboru Jána Burdy a Šárky Býčkové,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.


„Dobře pobavit a říkat hlubší pravdu, kterou někdy třeba nechceme vidět, umí málokdo. Jsou autoři vážní a pak autoři komedií, kteří nás chtějí jen bavit.  Woody Allen zvládne obojí. Vykouzlí na naší tváři úsměv replikou, která je vtipná a zároveň se strefuje do našich vztahů a vášní. Člověk se zasměje a pak se přistihne, že se smál smutné pravdě,“ komentuje autorský počin režisér hry Martin Tichý.


Právě začínající sezónu odehrají herci Horáckého divadla Jihlava pod mottem Pohledy odjinud. „Chtěli jsme poukázat na důležitost udržet si v dnešní době nadhled nebo i podhled. Krize totiž člověka nutí vymezovat se, postavit se na jednu nebo druhou stranu, uzavírat se a opevňovat, což může vést k tomu, že pozitiva se náhle mění na negativa,“ vysvětluje myšlenku motta umělecký šéf divadla Pavel Šimák. Postupně vysočinský soubor představí původní český muzikál Adéla ještě nevečeřela, dramatizaci románové kroniky Rok na vsi, hru se zpěvy Kabaret z lágru, duchařskou komedii Vrátila se jednou v noci a mysteriózní drama Hra snů.


  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Zpráva zpracována z podkladů Horáckého divadla Jihlava
  • Autor fotografií: Adam Hruška
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • První premiéra nové sezóny Horáckého divadla - Sex noci svatojánské
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.9.2016 / 8.9.2016

Počet návštěv: 3809
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek