Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

První pracovní jednání v ČR

 

 
 

Na programu pracovního jednání bylo podrobnější seznámení se s plánem projektových aktivit a podmínkami partnerství a pečlivé sestavení harmonogramu s ohledem na možnosti všech zúčastněných subjektů. Součástí nabitého dne byla i praktická ukázka, jak v oblasti badatelsky orientované výuky mohou spolupracovat na první pohled dvě rozdílně zaměřené střední školy a firma. Účastníci měli možnost seznámit se detailněji s projektem „Krása dokonalosti ukrytá v detailu“, ve kterém spolupracovali žáci za použití výkonného mikroskopu v badatelském centru na Gymnáziu Jihlava a fotoaparátů, které ovládali žáci OA, VOŠZ a SŽS, SOŠS Jihlava. Žáci společně se svými učitelkami a učiteli bádali v jinak nepřístupném lomu Kosov nedaleko Jihlavy. Výsledkem jsou nové poznatky a celá řada vzorků pro bádání z unikátního prostředí, které uniklo intenzivnímu zemědělství, zástavbě či zalesňování. Kromě toho vzniklo i umělecké dílo v podobě krásných fotografií a videí, ty žáci společně se svými pedagogy pořizovali v průběhu dvou let, ve čtyřech ročních obdobích. „Projekt posbíral celou řadu ocenění v nejrůznějších, i mezinárodních soutěžích, a je tak dobrý příkladem praxe, jak badatelsky orientovanou výuku realizovat zcela netradičním přístupem firmy Českomoravský štěrk HEIDELBERGCEMENT Groupe a dvou středních škol, které Kraj Vysočina zřizuje“, doplnila Jana Fialová, radní pro oblast školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina.

Projektové aktivity prvního pracovního dne zakončila diskuse nad věcným obsahem nejbližší plánované vzdělávací aktivity, která proběhne v lednu 2019.

logo Erasmus

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • První pracovní jednání v ČR
 

Zodpovídá: Ing. Jana Hadravová
Vytvořeno / změněno: 5.2.2019 / 5.2.2019
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 1439
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek