Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

První online Veřejné fórum Kraje Vysočina

Kraj Vysočina pořádá veřejné fórum už po šesté, letos však poprvé online formou a to rovnou ve dvou dnech 29.–30. dubna. Veřejné fórum se koná vždy jednou za dva roky v rámci aktivit místní Agendy 21. „Naším cílem je zajištění dobré a udržitelné kvality života na území regionu. Veřejné fórum umožní vyhledání námětů pro další rozvoj kraje při vzájemné diskusi občanů se zástupci kraje, zástupci zájmových sdružení, podnikatelů a institucí. Výsledkem tohoto procesu je definování 10 námětů, kterým je v rámci kraje potřeba věnovat zvýšenou pozornost a určení jejich priority,“ říká náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Hana Hajnová.
 

 
 

Stejně jako v předchozích ročnících budou účastníci diskutovat u tzv. kulatých stolů dle následujících tematických oblastí:

veřejné fórum

Každý kulatý stůl bude mít svoji vlastní online „místnost“, která bude přístupná prostřednictvím webového odkazu. Pokud máte o účast při diskusi u některého z kulatých stolů zájem, kontaktujte koordinátorku projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Veroniku Šoukalovu (kontakt uveden níže). Diskusi u každého stolu povede garant, který je odborníkem na dané téma. Vznesené náměty z diskuse budou zapsány a na závěr diskuse z nich účastníci v online hlasování vyberou za každý kulatý stůl dva nejvýznamnější. K hlasování budete potřebovat mobilní telefon, na který, prostřednictvím SMS zprávy, obdržíte PIN kód pro vstup do ankety. Každý účastník bude mít k dispozici dva hlasy a může je udělit jednomu nebo dvěma námětům, které v dané oblasti pokládá pro rozvoj kraje za nejdůležitější.


Rozpis jednotlivých kulatých stolů, které proběhnou dne 29. dubna:


8.0010.30  paralelně 3 online stoly

Zemědělství a lesnictví + Sociální oblast + Volný čas a sport


11.0013.30  paralelně 4 online stoly

Zdravotnictví a prevence + Vzdělávání + Životní prostředí + Doprava


14.0016.30  paralelně 4 online stoly

Věda, výzkum a inovace + Cestovní ruch a kultura + Veřejná správa + Stůl mladých

 

Výsledné dva náměty od každého kulatého stolu, které získají největší počet hlasů, budou druhý den 30. dubna od 9.00 do 11.40 představeny všem účastníkům a stejným způsobem, tedy online hlasováním, bude vybráno 10 nejdůležitějších. K nim se následně bude moci v online anketě po celý květen vyjádřit široká veřejnost.


Máte-li zájem se na definování námětů pro rozvoj kraje aktivně podílet nebo alespoň sledovat průběh veřejného fóra, naleznete více informací na stránce Zdravého Kraje Vysočina.


Metodickou pomoc pro pořádání veřejného fóra poskytuje Národní síť Zdravých měst ČR.  • Kontaktní osobou je koordinátorka projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Veronika Šoukalová (soukalova.v@kr-vysocina.cz, tel: 564 602 586).

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.4.2021 / 20.4.2021

Počet návštěv: 2625
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies