Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

První dny karantény v Domově se zvláštním režimem Břevnice

Domov se zvláštním režimem v Břevnici má za sebou první desítky hodin přísné karantény. S provozem zařízení aktuálně pomáhají už dva dobrovolní zdravotníci, v pravidelných směnách vždy tři profesionální hasiči, tři dobrovolníci v přímé péči a nadále i pět kmenových zaměstnanců domova. Tento tým se střídá ve směnách a stará se o dvacítku klientů, z nichž 18 bylo pozitivně testováno na COVID-19. Průběh nemoci u klientů je zatím dobrý a nevyžaduje hospitalizaci. Průměrný věk klientů domova je vyšší než 83 let.
 

 
 

„Snažíme se v domově dodržet obvyklý režim, neboť především ten přispívá k psychické pohodě našich klientů. Obrovské poděkování za pomoc patří krajským hasičům, dobrovolníkům a zdravotníkům i týmu pracovníků domova, kteří nám pomáhají. Díky Kraji Vysočina máme k dispozici dostatek ochranných pomůcek a děláme vše pro zvládnutí situace v domově,“ říká ředitelka domova Hana Hlaváčková. 

 

„Domov Břevnice byl už v závěru minulého týdne zásoben dostatečným množstvím ochranných pomůcek – respirátory FFP3, ochrannými jednorázovými obleky, brýlemi, rukavicemi a dalšími ochrannými pomůckami, dále dezinfekcí jak pro hygienu, tak pro účely úklidu. Dodávky ochranného materiálu jsou podle potřeby opakovány, tak aby měl domov stálou zásobu. Přivítali bychom ale posílení zásob alespoň minimálním počtem respirátorů FFP3, které v sociálních službách úplně chybí,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

 

Klienti jsou nyní pouze na svých pokojích, byla zrušena veškerá aktivizační i společenská činnost, proto sledují televizní program nebo odpočívají. Zásadnější změna nastala v podávání pravidelné stravy. I nadále je dovážena, není však servírována klasickým způsobem, ale klienti ji dostávají v jednorázových obalech, které jsou následně likvidovány.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • První dny karantény v Domově se zvláštním režimem Břevnice
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.4.2020 / 2.4.2020

Počet návštěv: 467
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek