Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2015 > Srpen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Prvňáčci z Vysočiny dostanou kufřík pro bezpečnou cestu do školy a do přírody

Bezpečné kurfříky
Všichni letošní prvňáčci na Vysočině dostanou od Kraje Vysočina 1. září startovací kufřík s výbavou pro bezpečné cesty do školy i do přírody. „Stejně jako v předchozích letech v něm najdou malí školáci mimo jiné také základní výbavu bezpečnostních pomůcek včetně cyklolékárničky a reflexní vesty. Vedle výukových pexes kufříky nabídnou i řadu originálních tiskovin a pracovních listů například pro environmentální nebo výtvarnou výchovu,“ informovala krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Do prvních tříd na Vysočině v letošním školním roce nastoupí více než pět tisíc žáků.
 

 
 

Praktický kufřík obsahuje také zdravé dobroty a čaj, který byl vyroben rodiči dětí v Jemnici, ale i pozvánky a volné vstupenky za zábavou a sportem nejen na Vysočině. Při letošní debatě o obsahu kufříků byly reflektovány především návrhy učitelů, kteří spíše než obvyklé školní pomůcky upřednostňovali různé bezpečnostní prvky určené pro nejmenší děti. „Cesta do školy je pro malé školáky plná nových dojmů a často zapomínají na základní pravidla bezpečnosti silničního provozu. Pokud rodiče využijí v praxi alespoň část z námi nabízených bezpečnostních prvků, jistě se to příznivě odrazí na viditelnosti jejich dětí,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

Část bezpečných kufříků bude také rozdělena mezi prvňáčky ve vybrané základní škole partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Masarykovu školu v Užhorodě 1. září navštíví radní Kraje Vysočina Marie Kružíková. Právě na této škole mají studium českého jazyka žáci v běžném učebním rozvrhu.

 

Projekt Bezpečně do školy i do přírody doprovází vysočinské prvňáčky do škol už čtvrtým rokem. Kraj Vysočina byl prvním regionem, který projet kufříků odstartoval. Za jeho realizací stojí nejen Kraj Vysočina, ale i další firmy nejen z regionu: Yashica, NET4GAS, ČEZ, a.s., Sberbank a další.


Bezpečný kufřík
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Prvňáčci z Vysočiny dostanou kufřík pro bezpečnou cestu do školy a do přírody
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2015 / 26.8.2015

Počet návštěv: 4783
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek