Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Protidrogová konference přilákala mnoho pedagogů

Protidrogová konference přilákala mnoho pedagogů
Minulý týden se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě uskutečnila krajská konference na téma Vliv zneužívání návykových látek na zdravý vývoj dětí. „V České republice se uchyluje k užívání návykových látek stále více nezletilých. Zejména pak v kouření a konzumaci alkoholu se řadíme na přední příčky v Evropě. Naše konference proto hledala odpověď na otázku, co vede mladé lidi k tomu, že si vědomě ničí zdraví jejich užíváním,“ uvedl ke konferenci radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.
 

 
 

Na konferenci vystoupila se svými příspěvky řada odborníků, kteří řadu let v dané problematice působí. Téma zneužívání návykových látek bylo probíráno jak z pohledu medicínského, tak psychologického. Praktické informace z oblasti prevence pak vyjádřili v rámci svých vystoupení také zástupce MŠMT i pedagogové z konkrétní základní školy v kraji. 

 

Konference se zúčastnilo více než sto účastníků, z nichž většinu tvořili pedagogové, dále pak sociální pracovníci a další odborníci, kteří pracují s mládeží a mohou se setkat s problematikou zneužívání návykových látek. „Příčiny tohoto negativního jevu hledejme už v samotné rodině a rodinných vztazích. Role rodičů je při výchově svých dětí nezastupitelná, přičemž významný vliv na jejich výchovu však má rovněž škola. Kraj Vysočina si nelehkou roli rodičů i školy uvědomuje a snaží se proto významnou měrou jejich výchovné působení podporovat certifikovanými programy primární prevence rizikového chování na školách. V letošním roce uvolnil kraj na jejich podporu 2,5 milionu korun, “ poznamenal radní Krčál.   

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.6.2014 / 17.6.2014

Počet návštěv: 3854
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies